Pazartesi, 25 Mart 2019
Anasayfa Yazılar Makalelerim Devletin Eriyim

Devletin Eriyim

apo2-310x124 Selim Çürükkaya / Aydınlık Gazetesi ve ulusal Kanal Öcalan’ ın itiraflarını önce yazılı, ardından görüntülü olarak yayınladı. Fakat hem yazılı hem de görüntülü itirafları cımbızlayarak verdi. Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal televizyonu nun arkasında devletin Kemalist kesimi vardır. Bu Kemalist kesim önceden  iktidardı, Öcalan onların konrolündeydi. Öcalan’ı Şam' dan onlar getirdiler ve bir on yıl kadar AKP iktidarına karşı darbe ortamını hazırlamak için kullandılar. Ona savaş talimatlarını içerden verdirdiler, binlerce Kürdün ve Türkün ölümüne neden oldular!

 AKP ile iktidar savaşını kaybeden Ergenekoncular, neticede demir parmaklıklarının arkasına atıldılar, İmralı adası AKP iktidarının egemenliğinde kalınca, Öcalan AKP ye sığındı. 

Öcalan’ın durumunu değerlendiren Türk istihbarat teşkilatı da askerler gibi, Öcalan’ı kullanmaya karar verdi. Onun örgüt üzerindeki pozisyonunu daha da güçlendirerek,  kendisine karşı Ergenekon un başlattığı savaşı Öcalan'ı kullanarak  durdurdu.

Devletin bir kanadına yarayan, Kürtlere hiçbir yararı olamayan, bu danışıklı savaşın durması elbette çok iyi idi. Biz bu ısmarlama savaşa ilk günden beri karşı idik. 

İtirafçı Öcalan' ı devletin Kemalist kesimi de AKP kesimi de  kullandı ve onun yüzüne bir lider maskesi geçirdiler. Sanki Öcalan devletin bir itirafçısı değil de, Kürtlerin biricik temsilcisidir diye topluma sunarak Kürtleri kandırdılar. Bu büyük bir sahtekârlıktı.

Öcalan’ ın kendisi “ben devletin akıllı bir eriyim”diyor, imralı’ya geldiği günden beri, hiç kuşkusuz bu erliği daha İmralı ya gelmeden de yapmış, baksanıza ben devletten daha fazla PKK ile savaştım, diyor. Biz en azından yirmi bir yıldan beri, Öcalan’ın Öldürdüğü PKK li sayısı devletin öldürdüklerinden fazladır, diyorduk. Şimdi kendisi dediklerimizi kendi sesi ve görüntüsü ile doğruluyor.

Ulusal Kanalda İşçi Partisi başkanı, bir gün önce bir basın toplantısı yaptı, neden Öcalan’ın 1999 yılında çekilmiş görüntülerini kamuoyu ile paylaştıklarını anlattı. Bunun gerekçelerini izah etti.  Dinledim. Devletin Kemalist kesiminin sahtekârlığı yüzünden okunuyordu. ABD ile AKP Öcalan Aracılığı ile Türkiyeyi bölecekler miş te bundan dolayı Öcalan’ın görüntülü ifadelerini yayınlamışlar.

Öcalan  onların, yani ordunun, yani Ergenekon un elinde iken nasıl devletin birliği, tekliği, bütünlüğü için çalışıyor idiyse; bu günde aynı ruh ve heyecanla çalışıyor!

Peki işçi partisine ne batıyor?

Öcalan onları terk etti, AKP nin saflarına geçti. AKP ile düşmanlar, AKP Öcalan’ı onların elinden alarak kanın dökülmesini durdurdu. Bu onları kudurttu. Yoksa Amerika, Türkiye’nin bölünmesi işin hikaye ve halkı kandırma kısmıdır.

Öcalan eskiden onların eriydi, şimdi AKP nin eridir. Er niye devletini bölsün kü?

Ulusal Kanal ve Kemalist dikta artıkları neden Öcalan’ın itiraflarını cımbızlayarak veriyorlar?
Anlaşılıyor ki; toplumun gerçeği tam olarak öğrenmesini istemiyorlar. Bu cımbızlama sözlerle hem APO yu hem de AKP iktidarını tehdit ediyorlar. Akp ye diyorlar ki; bak Öcalan’ı Kürtler nezdinde sıfır yaparım, elinde pili bitmiş bir komanda olarak kalır ve hiçbir işe yaramaz. Öcalan’ a da diyorlar ki; senin bütün pisliklerin bizim elimizde, yayınlarsak yeryüzünde yaşayacak yerin kalmaz!

İktidardan ne istiyorlar onu öğrenmemiz lazım!

Bu makalenin konusu dışında bir konuya değinmek istiyorum. Duyduğum kadarı ile Ulusal kanalda iki gün önce Paris’te Sakine Cansız ve arkadaşlarının katliamı ile ilgili bir programda konu tartışılırken, telefon numarası verilmiş ve anons yapılmış: Selim Çürükkaya programı izliyorsa bağlanabilir denmiş.  Ulusal Kanal yöneticilerine diyeceğim şudur: Öcalan AKP saflarına geçti diye ben sizin kanallarınızdaki herhangi bir programa katılmam. Ben Öcalan gibi güçlülere bakıp sandalye değişmem. Benim kendi sandalyem vardır. Bu sandalye ne sizin sandalyeniz, nede AKP nin sandalyesidir. Her iki tarafın Öcalan’ı kullanmasına karşı çıktım. Siz Kemalistler Öcalan’ı savaştırdınız, AKP ise Öcalan’ı kullanarak savaşı durdurdu. Aranızdaki bu farkı da görüyorum.

Ama Öcalan’ı kullanarak Kürtleri kandırmanız günahtır, kötüdür,başarılı  olamazsınız, hile ile Kürtleri yenerseniz , yeniden ayaklanırlar daha şiddetle, hile ile Seyit Rıza’yı tutukladınız ve astınız. Hile ile Şex Said efendiyi darağacına yolladınız.

Peki sonuç? 
Bitirdiniz mi Kürtleri?

Zorla ve hile ile bir halkın haklı davasını ne siz, nede sizin akıllı eriniz bitiremez.

Kürtler geridir, beyni yavaş çalışır ama görür hilelerinizi, acı çeke çeke, yenile yenile, ihanete uğraya uğraya bir gün aklı başlarına gelir ve öyle bir öfke ile vurur sizi, kaçacak kıta arayacaksınız maalesef kimse sizi barındırmaz!
Askerin  eri anlatıyor tıklayın:

www.radikal.com.tr/turkiye/ocalanin_yeni_sorgu_goruntuleri_ortaya_cikti-1174610

 
 

Son Güncelleme (Cumartesi, 18 Nisan 2015 19:40)