Cuma, 17 Ağustos 2018
Anasayfa Yazılar Güncel

Güncel

İsrail Kürt Karnavali Üzerine

bayrakİsrail Kürt Karnavali Üzerine

Selim Çürükkaya / 31 Ağustos 2014 günü Frankfurt ta idim. Nedenini anlatayım: Yaklaşık bir hafta Önce, KDP li bir dostum, telefon ile beni arayarak, ağustosun 31 inde pazar günü İsrail, Kürt ve Almanların iştirak edeceği bir karnavalin yapılacağını ve benimde davetli olduğumu söyledi. Alman parlementosunda peşmergeye silah verilme kararı alınmıştı, ben bu kararı çok önemsemiştim.

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:19)

Devamını oku...

 

PWD ye geçmiş olsun ve ardındakiler

 

 

eski Selim Cürükkaya / Dün Güney Kurdistan' da Suleymaniye  ile Hevler arasindaki Koye kasabasında ilginç bir olay oldu. PWD yöneticilerinden  Nizammetin Taş` ın bize aktardığına göre  olaydan bir müdet önce  evlerinin bulunduğu mıntıkayı çeken gizli bir kamera bulmuşlar ve bu kameranın yakınında arkadasları pusu atmışlar. Pusuyu fark etmeyen üç kisi, Kamerayı almak isterken engellenmişler, önce kavga, ardından sillahlı çatısma çıkmış, kamerayı yerlestirenlerden biri yakalanmış ve asayişe teslim edilmistir.

Son Güncelleme (Pazartesi, 02 Eylül 2013 08:16)

Devamını oku...

 

Güneybatı Kürdistan da Neler Oluyor?

 

selimahmetAhmet ÜN: -SURİYE’DE DEVAM EDEN İÇ SAVAŞTA KÜRTLER NASIL BİR ROL ÜSTLENMİŞ?

 Selim Çürükkaya: Bu gerçekten aydınlatılması gereken bir sorudur. PYD, Qandil, Fırat Haber Ajansı, Özgür Politika, Nuçe TV Kürdistan Post ve başka Kürt sitelerine göre Suriye Kürdistan’ında bir devrim olmuş, PYD orada iktidarı ele geçirmiştir. Devrime birde isim bulmuşlar: “Rojava devrmi!” Bu devrimin birinci yıldönümünü her yerde kutluyorlar.

 

Son Güncelleme (Cuma, 23 Ağustos 2013 12:33)

Devamını oku...

 

Hevler Konferansından bir şey çıkar mı?

ocalanSelim Çürükkaya / Uzun süreden beri iki konu hakkında yazamadım. Okuyucularımda soruyorlar, hatta beni sıkıştıranlar bile vardır. Güney batı Kürdistanda olan bitenler ve Hevler’de toplanacak olan Kürt konferansını niye yazmıyorum diye. Her iki konu şu anda Kürtlerin umudu haline getirilmiş durumdadır ve çok hassas olmak gerektiğini bildiğim için bekliyordum. Şimdi yazacağım ve ayrı iki makale olarak yayınlayacağım:

Devamını oku...

 

Karayılan'a yanıtımdır!

selimmuratSelim Çürükkaya / Fırat haber ajansında yayınlanan bir haberde Qandil dağında kalan ve KCK ‘nin başkanı Murat Karayılan adına yapılan bir açıklamada PKK'den ayrılanlara çağrı yapılmış, çağrının içeriği aşağıdadır:

 

Geçmişte PKK içinde yer almış ancak daha sonra şu ya da bu nedenden ötürü ayrılmak zorunda kalmış olanlar için de bir değerlendirme yapan Karayılan, "İhanete bulaşmamış, halka düşmanlık yapmamış olanlar yeni süreçte yerlerini alabilirler, bu söylediklerim bu kesimlere yapılmış bir çağrı anlamına gelebilir" dedi.

Son Güncelleme (Cumartesi, 01 Haziran 2013 22:07)

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...