Çarşamba, 20 Haziran 2018
Anasayfa Diğer Yazılar

Diğer Yazılar

Kütlerin Son kırk yılını öğrenmek isterseniz

reklam resmiSevgili Arkadaşlar, Kitaplarımın tümünü edinmek isterseniz, size bir yol önerebilirim.

Şu anda 1- Apo' nun Ayetleri, 2- Güvercini de Vurdular. 3- Beni Yıldızlara Gömün.

Bu kitaplar, adedi 10 Euro dan satılıyor.

a)Ayten'in Acıklı Akibetini anlattılar. b) Susmak Ölmektir. c) 12 Eylül Karanlığında Diyarbakır Şafağının yeni baskısı ise Epubli yayınları üzeri satıştadır.

Eğer siz kitapların tümünü edinmek isterseniz, Epubli'de satılan kitaplarıda sizin için temin edip, paket olarak adersinize yollayabilirim.

Bunun için yapmanız gereken iki şey vardır:

1. Adresinizi doğru ve eksiksiz yazarak Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adrseime göndermek,

2. Aysel Çürükkaya' nın kontosuna kitapların ücertini yatırmak: 
İBAN: DE21 5901 0066 0985 1176 62
BIC : PBNKDEFF

Son Güncelleme (Pazar, 02 Ekim 2016 20:35)

 

PKK und Çürükkaya

apo„Frei­heit für Kur­dis­tan“ schallt es einem auf so man­cher lin­ken De­mons­tra­ti­on ent­ge­gen, die Kur­dis­tan gar nicht zum Thema hat. So bei­spiels­wei­se auch am 1. Mai 2011 auf der De­mons­tra­ti­on gegen den Na­zi-Auf­marsch in Heil­bronn.
Grö­ße­re Teile der an­ti­im­pe­ria­lis­ti­schen Lin­ken in Deutsch­land sym­pa­thi­sie­ren mit einem un­ab­hän­gi­gen Kur­dis­tan, also einem Staat für die kur­disch­spra­chi­gen Min­der­hei­ten in der Tür­kei, im Iran, im Irak und in Sy­ri­en.
 

Dabei hört und liest es sich so, als ob man mit einem un­ab­hän­gi­gen Kur­dis­tan einen ent­schei­den­den Schritt in Rich­tung der be­frei­ten Ge­sell­schaft, also im Ver­ständ­nis der An­ti­imps zum „Kom­mu­nis­mus“, getan hätte.

Son Güncelleme (Perşembe, 17 Mayıs 2012 21:31)

Devamını oku...

 

Apo'nun Ayetlerini okudum

nazliNazlı Ilıcak/Sabah / Türk Ceza Kanunu'nun 221. maddesi, "Eve dönüşü kolaylaştıracak" biçimde esnetilirken, Demokratik Toplum Partisi (DTP) de, siyaset yolunu açık tutmalı. Konu yargıya intikal etti ama, sonuçta Anayasa Mahkemesi kararlarının siyasetten etkilendiğini biliyoruz. DTP'nin kapatılması, hem Türkiye'nin barışçıl çözüm aradığı iddiasına darbe vuracak, hem de "düz ovada siyaset yapmak" isteyenlerin güvenini kıracaktır.

 

PKK'da rol alan, 12 Eylül askeri cuntası döneminde 28 yıl cezaya çarptırılan ve 1991 yılında, Turgut Özal döneminde çıkan kısmafla cezaevinden kurtulan Selim Çürükkaya'nın "Apo'nun ayetleri" isimli anı kitabını okudum. Çürükkaya, 1991 yılında Şam'da ve Bekaa'da Abdullah Öcalan'ın gerçek yüzüyle karşılaşınca, kaçmayı tercih ediyor.

 

Önce annesinin duygularından notlar verelim:  "...Dolaptaki elbiselerinizi kucaklarken, hıçkırıklar boğazımda düğümleniyor. Hepiniz ananızı bırakıp gittiniz ve ben gece gündüz ölüm haberlerinizi bekleyerek yaşıyorum.

Devamını oku...

 

Öfke sorunu çözer mi?

avni_ozgurel11

Avni Özgürel / Batı dünyası 'Öcalan mahkûm edilmesin' demiyor, 'adil yargılansın' diyor. Adil olduğuna kimsenin itiraz edemeyeceği bir mahkeme kararı Türkiye'nin elini güçlendirmekten başka sonuç doğurmaz Abdullah Öcalan'ın nasıl bir kişi, PKK'nın nasıl bir örgüt olduğunu dün anlatmaya çalıştık. Özeti şu: İster PKK ister ERNK, ya da görünüşte kurumsallık ifade eden başka bir isim kullanılsın, hiçbiri gerçeği değiştirmez; aslında bunların hepsi en yalın haliyle sadece Öcalan demektir. Ve 'önderlik' diye zikredilen yapıda da ondan başkası yoktur.

Son Güncelleme (Cumartesi, 04 Aralık 2010 21:17)

Devamını oku...

 

Kürtler Nereye?

k_yilmaz1Kani Yilmaz / Kürt sorununda çözüm sürece yayılıp uzadıkça ve çözüm iddiasındaki siyasal hareketler çözümün öznesi olmaktan uzaklaştıkça içe büzülme, içe yönelme, iç-dış düşman arayışlarına girme, aşırı eleştiricilik, suçlu arayışı ve giderek komplo teorileriyle gelişme ve sorunları izaha çalışmak gelişiyor.  Kürt sorununda çözüm sürece yayılıp uzadıkça ve çözüm iddiasındaki siyasal hareketler çözümün öznesi olmaktan uzaklaştıkça içe büzülme, içe yönelme, iç-dış düşman arayışlarına girme, aşırı eleştiricilik, suçlu arayışı ve giderek komplo teorileriyle gelişme ve sorunları izaha çalışmak gelişiyor.
Bu bir ideolojik-siyasal paranoya halidir.

 
Paranoya çoğu zaman komplo teorisini üretenden çok, o teoriye dört elle sarılma eğilimindeki bedel ödemiş ve özgürlük özlemi içindeki taraftar kitleyi etkisi altına alır. Artık komplo teorisinin hangi konuda üretildiğine bağlı olarak; teorik, ideolojik, siyasal veya şiddet içeren saldırganlık önü alınamaz bir şekilde gelişir. Gündem saptırılır. Geçici rahatlamalara ulaşılır. Düşmanlıklar keskinleşir. Komplo teorisi üretilerek gerçekleşen yönelimler, yönelimi geçekleştireni zorladığı kadar, yönelimle karşı karşıya kalanı da zorlar.

Son Güncelleme (Çarşamba, 05 Ekim 2011 15:46)

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...