Pazartesi, 25 Mart 2019
Anasayfa Belgeler

Belgeler

Abdullah Öcalan'ın saçmalıkları

dogu-perincek-apoÖcalan avukatları aracılığıyla çok tuhaf bir açıklama gönderdi. Bakın o açıklama hangi iddiaya cevap olarak gönderildi ve o tuhaf mesaj…

Terörist başı Abdullah Öcalan’ın İmralı’da Ergenekon tarafından kontrol edildiği birçok kişi tarafından gündeme getirilmişti. Öcalan, avukatları aracılığıyla gönderdiği mesajda dolaylı olarak bu iddialara cevap vermeye çalıştı.

En son eski PKK yöneticisi Selim Çürükkaya Öcalan’ın Ergenekon tarafından İmralı’da kontrol edildiğini açıklamıştı. Çürükkaya “Öcalan’ı Türkiye’ye getirenler Kürt sorununun artık çuvaldan çıktığını gördüler. Ve Öcalan’ı kontrol altına alarak, onu bir televizyon kumandası gibi kullanarak, bu sorunu nasıl yönlendirebiliriz diye düşünmüşler. Ve bu yönlendirme sadece Kürt sorununda değil, aynı zamanda iktidarda olan hükümeti nasıl baskı altına alabiliriz demişler ve bunun için çatışmayı öngörmüşler.” demişti.

Eski PKK yöneticisi Selim Çürükkaya Öcalan’ın İmralı’da nasıl kumanda edildiği ile ilgili çarpıcı iddiaları gündeme getirmişti:

“İmralı cezaevini inşa eden komutan Ergenekon davasından firarda, yöneten komutan tutukludur, Öcalan’ın ifadelerini alan albay şu anda tutukludur.
…Gelmek istediğim nokta Öcalan bunların dediğini yapıyor. Kendi iradesi yoktur. Ergenekon örgütü ona ne söylüyorsa onları yapıyor. Abdullah Öcalan, yalnız PKK’nın değil aynı zamanda Ergenekon Terör Örgütü’nün de yöneticilerinden biri.

Devamını oku...

 

Nach dem Öcalan

focuskondom kleinPKK-Mitbegründer Selim Cürükkaya rechnet mit Abdullah Öcalan ab und fordert einen Neuanfang

 

FOCUS: Bleibt die PKK nach Öcalans Verhaftung weiter beim Terror?

Cürükkaya: Das wäre das Ende des kurdischen Befreiungskampfes. Abdullah Öcalan hat mit seinen Gewaltaktionen die Kurden lange genug beschmutzt. Davon müssen wir uns jetzt reinwaschen.

FOCUS: Der Streit um seine Nachfolge ist in vollem Gang. Wollen Sie als Mitgründer der PKK an die Spitze der Partei zurückkehren?

 

Cürükkaya: Dazu ist es sicherlich noch zu früh. Derzeit haben noch die gewaltbereiten Hardliner das Sagen. Aber in einer neuen, demokratischen Organisation stehe ich natürlich zur Verfügung, wenn mich das kurdische Volk will.

 

FOCUS: Vor fünf Jahren erklärte Öcalan Sie zum Verräter. Seitdem verstecken Sie sich in Europavor seinen Killerkommandos. Besteht nun die Chance für ein Ende des PKK-Terrors?

Son Güncelleme (Cumartesi, 12 Ocak 2019 21:43)

Devamını oku...

 

Sayın Başakan Mesud Barzani

barzani 190Bir Grup Kürt aydını Federal Kürdistan Bölge başkanı Sayın Mesud Barzani' ye PWD partisinin yöneticilerinin korunması ve serbest siyaset yapma ortamının kendilerine sağlanması için bir mektup yolladı. Biz bu mektubun türkçe ve kürtçesini sayfamızda yayınlıyor ve açık imzaya açıyoruz.  Kürt politikacılarının can güvenliğinin sağlanması ve KCK  nin tekçi, baskıcı, yasaklayıcı, zorba anlayışının son bulması içi herkesi bu imza kampanyasına davet ediyoruz. Metne imza koymak isteyenler yazının altındaki "yorum yaz" bölümüne adlarını, soyadlarını, mesleklerini ve oturduğu ülkeyi yazarak sitemize yollayabilirler. 

Son Güncelleme (Perşembe, 12 Eylül 2013 15:47)

Devamını oku...

 

Frankfurter Algemain de yazdi

hansBiographie mit orwellschen Zügen

Selim Çürükkaya: PKK. Die Diktatur des Abdullah Öcalan.Aus dem Türkischen von Gerd Landau. Mit einem Vorwort von Günter Wallraff. Fischer Taschenbuch Verlag, Frankfurt am Main 1997. 256 Seiten, 19,90 Mark

 

 

Nett und harmlos klingt der kurdische Spitzname von Abdullah Öcalan, dem Vorsitzenden der PKK. Für viele ist er einfach nur "Apo", der kurdische Name für Onkel.

Son Güncelleme (Pazar, 24 Şubat 2013 07:12)

Devamını oku...

 

Morde İnnerhalp der PKK

SalvadorMorde innerhalb der PKK
 
Einleitung 
Morde an Mitgliedern "der ersten Stunde" 
Weitere Angaben 
Morde in Europa 
Morde aus neuerer Zeit 
Morde im Gefängnis 
Allgemeine Angaben (weitere Listen)
 
 
Einleitung
 
 

Das Phänomen der Morde innerhalb der Kurdischen Arbeiterpartei PKK ist fast so "alt", wie die Partei selber. In erster Linie wird darauf verwiesen, dass Abdullah Öcalan mit diesen Morden seine Widersacher (Kritiker) in der Partei aus dem Wege räumen wollte.

Son Güncelleme (Çarşamba, 15 Ağustos 2018 18:51)

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...