Cuma, 22 Haziran 2018
Anasayfa Belgeler

Belgeler

stratejik Dostlar

gulaygokturkGülay Göktürk / Öcalan'ın "devletin adamı" olduğu, PKK'nın derin devlet tarafından
yönlendirildiği söylentisini yıllardır, belki kuruluşundan beri duyarız. 
 

 İddia uzun süre, herhangi bir somut delile dayanmayan bir şayia olarak dolaştı durdu ortalıkta

Öcalan'ın "devletin adamı" olduğu, PKK'nın derin devlet tarafından yönlendirildiği söylentisini yıllardır, belki kuruluşundan beri duyarız.   İddia uzun süre, herhangi bir somut delile dayanmayan bir şayia olarak dolaştı durdu ortalıkta. Kimileri, örgütün eylemlerinin kimi ya da neyi güçlendirdiğine işaret edip mantıken böyle olması gerektiğini düşünüyor, kimisi eski karısının ailesi dolayısıyla MİT bağlantısı kuruyordu.

Bu arada Öcalan'ın MİT kartını gördüğünü söyleyenler bile oldu. O yıllarda bu bağlantıyı araştıran bazı araştırmacı- yazarların başına gelenler içimizdeki kuşkuyu ciddi biçimde çoğalttı. Ama hâlâ, bu bağlantıyı bir şayia olmaktan ciddi bir iddia olmaya taşıyacak somut veriler yoktu elimizde...

Devamını oku...

 

Basında iskele sancak

selimkayaBasından / PKK'nın eski yöneticilerinden Selim Çürükkaya, Haber Saati'nde bu kez Öcalan ile Ergenekon arasında bağlatıyı sağlayan ismi açıkladı.   "İmralı cezaevini inşa eden komutan Ergenekon davasından firarda, yöneten komutan tutukludur, Öcalan'ın ifadelerini alan albay şu anda tutukludur." diyen Çürükkaya Öcalan'ın kendi iradesi olmadığını, birilerinin söylediklerini yaptığını savundu

İskele sancakta Selim Çürükkaya ile yapılan Röpün bir kısmını Saman yolu Tv yayınladı:Aşağıdaki linki tıklayınız:

 

http://www.islamigundem.com/video-haber/video-haber/1414-ocalan-ve-ergenekon-iliskisi.html

Selimin roportajının Türk basınındaki yankıları aşağıdaki linki tıklayın:

PKK'nın eski yöneticilerinden Selim Çürükkaya, Haber Saati'nde bu kez Öcalan ile Ergenekon arasında bağlatıyı sağlayan ismi açıkladı.

Devamını oku...

 

ABd konsolosluğundan davet

ayselKurdistan-Aktuel habermerkezi: Bu akşam 04.10.008  Kuzey Almanya Kürt platformu heyeti Almanya' nın Hamburg konsologlığunun daveti üzerine Damtor semtindeki Amerika Eğitim merkezine gitti. Binanın dışında Kürt heyeti karşılayan bayan konsolos, Kürt heyetle birde hatıra fotoğrafı çektirdi. Kürt heyetinin mensubu bir bayan, üzerinde Kürt ve Amerika bayraklarının bulunduğu bir çiçeği konsolos görevlilerine verdi.

Elektronik kontrolden geçip binaya giren heyet büyük bir salona alındı. Amerika eğitim merkezi binası tıklım tıklım doluydu. Büyük salonlarda televizyon stüdyoları kurulmuş, bir salonda Alman ZDF televizyonu, başka bir salonda Amerikanın CNN televizyonu naklen yayın yapıyordu. Basın mensupları, politikacılar, elçiler ve seçim merakı içinde olan başka meslekten insanlar  dev ekranlardan seçim sonuçlarını izliyorlardı.
Bu gece sabaha kadar açık olan Hamburg daki Amerike eğitim binası seçimleri izleme merkezi olarak hazırlanmıştı.
 


 

Son Güncelleme (Pazar, 27 Mart 2011 20:08)

 

AtV Haber

atv-logo_1Selim Çürükkaya / Atv televizyonu Ergenekon ve Öcalan hakkında bir paket haber yaptı. İzlemek için aşağıdaki linki tıklayınız:Tıklayınız:

 http://habervaktim.com/videoizle.php?id=274


RSS yorumları

 

 

Megolomanın hezeyanları

sait_curukkaya_2006Sait Çürükkaya/ Son aylardaki avukat görüşmelerinde İmralı' da tutuklu bulunan  Öcalan,
Sürekli bir şekilde hakkımızda yalan ve  iftiralarda bulunmaktadır.
Doğal olarak benim bu yalan ve iftiralara karşı cevap hakkım doğmaktadır.


Bazı sözde Kürt aydınları;
„Öcalan bir tutukludur, kendisinin savunma hakkı yoktur, niye dışardaki muhalifleri ona saldırıyor? Yada Öcalanı değil fikirlerini tartışın" şeklinde gerçekle alakalı olmayan demogojilerde bulunmaktadırlar.
Öcalanın kendisine ait bir fikri yok ki tartışılsın, hangi fikrini tartışalım?
Eğer tartışacaksak bu fikirlerin asıl sahibleri   ile tartışmak gerekmiyor mu?
Öcalan'ın yalanlarını,  hezeyanlarını mı tartışalım ?
Buda sadece bir saplantı olur!

Öcalan' ın 19.09.08 ANF de yayınlanan görüşme notunda
"Çürükkayalar bir günde nasıl oldu da korkusuzca Almanya'ya gittiler. Yıllardır da orada barınıyorlar ve haklarında hiçbir yasal işlem yapılmadı. Ama ilginçtir Türkiye de onların iadesini istemedi, onlardan bir kişinin bile iadesini istemedi. (Kaynak:

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...