Cuma, 22 Haziran 2018
Anasayfa Belgeler

Belgeler

İtirafçının böylesi

sirSelim Çürükkaya /  Ergenekon üyesi Abdullah Öcalan' ın İmralıdan her hafta neden "Çürükkaya" lar kelimesini sayıkladığını, öğrenmek istiyorsanız, bu kitabı okuyunuz! Birde Sait Çürükkaya' nın Türkiyeye iade davasının yakında Bremende başlayacağını biliniz!
İSTANBUL / "Ermenistan sorununda muhatap bulmak için kırk takla atıyorlar. Neden bu sorunun çözümü için muhatap almıyorsun" diye soran Öcalan, "Beni muhatap alsınlar demiyorum, bu halkın temsilcileri var. DTP ile görüşebilirler" dedi.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan, avukatlarıyla bir araya geldi. Edinilen bilgilere göre, sağlık sorunlarına değinen Öcalan, "Sağlık durumuma ilişkin şunları belirtebilirim. Yeni bir ilaç verdiler, onu kullanıyorum. Burnum biraz açılmış, daha rahat nefes alıyorum. Sağlığımla ilgili olarak geçen hafta Bursa'dan cezaevi kurulu üyeleri gelmişti. Onlara da durumumu anlattım. Bu durumu Adalet Bakanlığı'na bildireceklerini söylediler." dedi. Kendisine yeni bir disiplin soruşturması açıldığını kaydeden Öcalan, "Bana yeni bir soruşturma açıldı. Yeni bir hücre cezası yolda olabilir.

 

Son Güncelleme (Pazar, 27 Mart 2011 20:26)

Devamını oku...

 

Kürt Ergenekonu

Sait Çürükkaya/ Temiz bir toplum yaratmak ancak o toplumda yasaların hakim olması ile mümkündür.
Kanun uygulayıcıları, elinde silah ve para olanlardan daha etkili olduğu toplumlar temiz toplum olmaya adaydır.

Türkiye' de yapılan ergenekon operasyonlarından sonra
Kürtlerin de  bir "Ergenekonu" olduğu konusunda yoğun tartışmalar var.
 Öcalan kendisini eleştiren kürtlerin "kürt gladyosu" olduğunu açıkladı.
Gerçek bu mu?
Kürt Gladyosu nedir?
Kürt Galdyosu, DTP içinde resmi görevliler dışınnda kendilerine:
siyasi komiser" veya „Irade temsilcisi" deyip resmi görevlilerden daha fazla yetkili olanlardır.
Kürt Gladyosu, Kürtlere bir yararı olmayan savaşa karşı çıktıkları için Faruk Bozkurt, Berzan Dürre, Kani Yılmaz, Sabri Tori gibi yüzlerce Kürt' ü öldürenlerdir.
Kürt Gladyosu, Qandilde oturup bir gün bile savaşın içine girmeyen, ama gencecik insanları bir ulusun kurtuluşu icin değil de, bir şahsın unutulup gitmesini engelemek için Hakkari' de Şırnak'ta, Mersin'de bombalar patlatıp kaos yaratarak Kürt Gladyosunu korku ile ayakta tutmak isteyenlerdir.

Son Güncelleme (Perşembe, 25 Kasım 2010 20:50)

Devamını oku...

 

yalan haber

logoShow tv  Selim Çürükkaya hakkında yalan bir haber yapmıştır. İzlemek isteyenler aşağıdaki linki tıklayabilirler:

http://www.showtvnet.com/haber/player.asp?ptype=haber&product=/260708/apo.wmv&btype=IEWMPobj

Show TV. nin yaptığı bu haber bilgisizliğin bir ürünü mü?
Yani haberi yapan muhabir veya haber müdürü, Selim Çürükkaya yı tanımıyor mu?
Tanımıyorsa, Öcalan  avukat görüşmesinde "Çürükkaya' lar Yaşar Büyükanıta' a suikast girişiminde bulundu"  demesine rağmen,  Show TV neden Selim Çürükkaya' nın ismini ve resmini vererek haber yaptı?
Selim' in ön ismi Olan Mehmet 'i de haberde kullandıklarına göre, haber bir yanlışlık soncu yapılmamıştır.
Yanlışlık olmayınca kasıt vardır. Yani haber bilinçli olarak yapılmıştır.
Öcalan kasıtlı olarak Çürükkaya' lar aleyhine ifade veriyor.
Show TV. Kasıtlı olarak ÖcalanI ın söylediklerini çarpıtarak haber yapıyor.
Çünkü Show TV ile Öcalan' ın konuşturan aynı merci oluyor.

Devamını oku...

 

Öcalandan itiraflar

apobayrak_400_267Çürükkayalar arasında hem çelişkiler hem işbirliği vardı. O dönemde bunlar binlerce insanın kanına girdiler, kandırdılar, kullandılar, kendi yoldaşlarını öldürdüler. Hatta o dönem Büyükanıt'a bir suikast girişiminin olduğunu da ben çok sonradan öğrendim."

  Öcalan: Almanya suçüstü yakalandı

İSTANBUL / Almanya’nın Kürt politikasını değerlendiren Öcalan, binlerce insanın kanına girenleri koruyan bu ülkenin Muzaffer Ayata gibi hiçbir suçu olmayanları tutukladığını kaydetti. Öcalan’ın Almanya’yı suçüstü yakaladığını belirterek, “Almanya'da örgütten ayrılan bin kişi kalmaktadır. Bir dönem nasıl Barzani ailesinden 5 bin kişi alınıp Amerika'da eğitilerek geri getirildiyse, şimdi de PKK'den kaçanlar aynı şekilde kullanılmak isteniyor. Elit bir tabakayla Kürtler denetim altına alınmaya çalışılıyor" dedi

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan, avukatlarıyla bir araya geldi. Edinilen bilgilere göre, görüşmede aldığı 50 günlük hücre cezasına değinen Öcalan, "Müdür 'Elli günlük hücre cezası bitti ama bir elli gün daha yolda' dedi.

Devamını oku...

 

Konferans

selim_konferans_kdiSelim Çürükkaya 07.06.2008 Günü Hamburg' da Türkiyenin Avrupa birliğine girmesinin önündeki engeller ve son kitabının konusu olan Ergenekon örgütü hakkında kanferans veriyor. Devamına bakınız AB, Engeller ve Ergenekon Konferansı
2008 05 15 - 09:51

Seminar/Konferanz

Pirsgirekên li hemberên endamtîya Tirkîyê ya Yekitîya Ewrupa û rexistina Ergenekon.
Bi niviskar û Siyasetmewanê naskirî û xwudî pirtuka Ergenekonê

Selim Cürükaya rê

Değerli arkadaşlar 07.06.2008 Günü "Sırlar çözülürken" kitabının yazarı Selim Çürükkaya
Türkiyenin Avrupa birliğine girmesinin önündeki engeller ve Ergenekon örgütü konusunda bir konferans verecektir. Son Günlerde Türkiyenin gündemine oturan ve yakında AKP' yide kapatmayı hedefleyen Ergenekon yapılanması bütün detayları ile anlatılacak ve konuyla ilgili sorulara yanıtlar verilecektir.Konu dikkatinizi çekiyorsa sizleri bu konferansa davet ediyoruz.

07.06.2008
16.00 h

Hamburger Volkshochschule
Schanzenstr.75-77 (4.Stock )
20357 Hamburg


Veranstalter/ Amedekar:

Platforma Kurdên li Bakurê Elmanya

 

 

 
Diğer Makaleler...