Salı, 11 Aralık 2018
Anasayfa Belgeler

Belgeler

ABd konsolosluğundan davet

ayselKurdistan-Aktuel habermerkezi: Bu akşam 04.10.008  Kuzey Almanya Kürt platformu heyeti Almanya' nın Hamburg konsologlığunun daveti üzerine Damtor semtindeki Amerika Eğitim merkezine gitti. Binanın dışında Kürt heyeti karşılayan bayan konsolos, Kürt heyetle birde hatıra fotoğrafı çektirdi. Kürt heyetinin mensubu bir bayan, üzerinde Kürt ve Amerika bayraklarının bulunduğu bir çiçeği konsolos görevlilerine verdi.

Elektronik kontrolden geçip binaya giren heyet büyük bir salona alındı. Amerika eğitim merkezi binası tıklım tıklım doluydu. Büyük salonlarda televizyon stüdyoları kurulmuş, bir salonda Alman ZDF televizyonu, başka bir salonda Amerikanın CNN televizyonu naklen yayın yapıyordu. Basın mensupları, politikacılar, elçiler ve seçim merakı içinde olan başka meslekten insanlar  dev ekranlardan seçim sonuçlarını izliyorlardı.
Bu gece sabaha kadar açık olan Hamburg daki Amerike eğitim binası seçimleri izleme merkezi olarak hazırlanmıştı.
 


 

Son Güncelleme (Çarşamba, 15 Ağustos 2018 19:21)

 

AtV Haber

atv-logo_1Selim Çürükkaya / Atv televizyonu Ergenekon ve Öcalan hakkında bir paket haber yaptı. İzlemek için aşağıdaki linki tıklayınız:Tıklayınız:

 http://habervaktim.com/videoizle.php?id=274


 
RSS yorumları
 

 

Son Güncelleme (Çarşamba, 15 Ağustos 2018 19:23)

 

Megolomanın hezeyanları

sait_curukkaya_2006Sait Çürükkaya/ Son aylardaki avukat görüşmelerinde İmralı' da tutuklu bulunan  Öcalan,
Sürekli bir şekilde hakkımızda yalan ve  iftiralarda bulunmaktadır.
Doğal olarak benim bu yalan ve iftiralara karşı cevap hakkım doğmaktadır.


Bazı sözde Kürt aydınları;
„Öcalan bir tutukludur, kendisinin savunma hakkı yoktur, niye dışardaki muhalifleri ona saldırıyor? Yada Öcalanı değil fikirlerini tartışın" şeklinde gerçekle alakalı olmayan demogojilerde bulunmaktadırlar.
Öcalanın kendisine ait bir fikri yok ki tartışılsın, hangi fikrini tartışalım?
Eğer tartışacaksak bu fikirlerin asıl sahibleri   ile tartışmak gerekmiyor mu?
Öcalan'ın yalanlarını,  hezeyanlarını mı tartışalım ?
Buda sadece bir saplantı olur!

Öcalan' ın 19.09.08 ANF de yayınlanan görüşme notunda
"Çürükkayalar bir günde nasıl oldu da korkusuzca Almanya'ya gittiler. Yıllardır da orada barınıyorlar ve haklarında hiçbir yasal işlem yapılmadı. Ama ilginçtir Türkiye de onların iadesini istemedi, onlardan bir kişinin bile iadesini istemedi. (Kaynak:

Son Güncelleme (Çarşamba, 15 Ağustos 2018 19:23)

Devamını oku...

 

İtirafçının böylesi

sirSelim Çürükkaya /  Ergenekon üyesi Abdullah Öcalan' ın İmralıdan her hafta neden "Çürükkaya" lar kelimesini sayıkladığını, öğrenmek istiyorsanız, bu kitabı okuyunuz! Birde Sait Çürükkaya' nın Türkiyeye iade davasının yakında Bremende başlayacağını biliniz!
İSTANBUL / "Ermenistan sorununda muhatap bulmak için kırk takla atıyorlar. Neden bu sorunun çözümü için muhatap almıyorsun" diye soran Öcalan, "Beni muhatap alsınlar demiyorum, bu halkın temsilcileri var. DTP ile görüşebilirler" dedi.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan, avukatlarıyla bir araya geldi. Edinilen bilgilere göre, sağlık sorunlarına değinen Öcalan, "Sağlık durumuma ilişkin şunları belirtebilirim. Yeni bir ilaç verdiler, onu kullanıyorum. Burnum biraz açılmış, daha rahat nefes alıyorum. Sağlığımla ilgili olarak geçen hafta Bursa'dan cezaevi kurulu üyeleri gelmişti. Onlara da durumumu anlattım. Bu durumu Adalet Bakanlığı'na bildireceklerini söylediler." dedi. Kendisine yeni bir disiplin soruşturması açıldığını kaydeden Öcalan, "Bana yeni bir soruşturma açıldı. Yeni bir hücre cezası yolda olabilir.

 

Son Güncelleme (Çarşamba, 15 Ağustos 2018 19:23)

Devamını oku...

 

Kürt Ergenekonu

Sait Çürükkaya/ Temiz bir toplum yaratmak ancak o toplumda yasaların hakim olması ile mümkündür.
Kanun uygulayıcıları, elinde silah ve para olanlardan daha etkili olduğu toplumlar temiz toplum olmaya adaydır.

Türkiye' de yapılan ergenekon operasyonlarından sonra
Kürtlerin de  bir "Ergenekonu" olduğu konusunda yoğun tartışmalar var.
 Öcalan kendisini eleştiren kürtlerin "kürt gladyosu" olduğunu açıkladı.
Gerçek bu mu?
Kürt Gladyosu nedir?
Kürt Galdyosu, DTP içinde resmi görevliler dışınnda kendilerine:
siyasi komiser" veya „Irade temsilcisi" deyip resmi görevlilerden daha fazla yetkili olanlardır.
Kürt Gladyosu, Kürtlere bir yararı olmayan savaşa karşı çıktıkları için Faruk Bozkurt, Berzan Dürre, Kani Yılmaz, Sabri Tori gibi yüzlerce Kürt' ü öldürenlerdir.
Kürt Gladyosu, Qandilde oturup bir gün bile savaşın içine girmeyen, ama gencecik insanları bir ulusun kurtuluşu icin değil de, bir şahsın unutulup gitmesini engelemek için Hakkari' de Şırnak'ta, Mersin'de bombalar patlatıp kaos yaratarak Kürt Gladyosunu korku ile ayakta tutmak isteyenlerdir.

Son Güncelleme (Çarşamba, 15 Ağustos 2018 19:25)

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...