Perşembe, 21 Haziran 2018
Anasayfa Yazılar Makalelerim

Makalelerim

APO'nun Ayetleri ikinci cildi CIKTI

Cevap: Apo nun Ayetlerinin ikinci cildini Abdullah Öcalan ın kendisi yazdi, bana gerek kalmadı. 7. Hani nerede, yayınlandı mı? Cevap: Evet, hem kendi sesinden, hemde görüntülü olarak, bak sana linkini vereyim izle! Bu Apo nun ayetlerinin ikinci cildidir, birinci cildin devamıdır, Birinci ciltte selim Çürükkaya Abdullah Öcalan’ı anlattıyor, ikinci ciltte Öcalan kendi kendisini anlattıyor. Birinci cilt, benim gördüklerim ve yaşadıklarımdır. Okuyucuya göre benim iddialarımdır, ikinci cilt ise; birinci cildin görüntülü belgesidir. Burayı tıklayın ve Apo nun Ayetlerinin ikinci cildini dinleyin

Apo'nun Ayetlerinin Ikinci Cildi Çıktı
 
 

Stockholm de ikamet eden Cezaevi arkadaşım Laleş Qaso ile uzun bir süreden beri görüşemiyordum. Bundan üç gün önce  son dönemdeki gelişmeler ile ilgili kürtçe bir roportaj yapmak istediğini bildirdi. Soruları yolladı, ben çok hızlı bir şekilde cevap verip Kendisine illetim. İşte o soru ve cevapların türkçesi:

 

 1. Çözüm süreci  ne zaman sona erer?

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:27)

Devamını oku...

 

Geldim

 

merhaba112 Eylül 1980 Öncesi ben Diyarbakır da kalırdım. O zaman PKK Taraftarları ile Adalet Partisi Milletvekili Mehmet Celal Bucak aşiratinin Siverek' te  çatışması başlamıştı. Ben de Bucaklar ile ilgili yeni yeni bilgiler ediniyordum. Siverek' li olan bir arkadaşım bana, "Eskiden, Bucaklar, kendi aralarında savaşır, bu savaşları çok uzun sürermiş" demişti, bende ne kadar uzun sürer dediğimde şu yanıtı vermişti

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:28)

Devamını oku...

 

Elveda

 

 

 selimvildanSelim Çürükkaya / Yazamaya ara veriyorum!
Kamera durdu. Kalemim sustu, kılaviyem bozuldu. 
Artık yazamıyorum! 
Stockholm ile ilgili dizi yazım da kaldı. 
Virgül koydum, başka bir bahara yazarım diyorum. 
Gün tutmadım, tarih atmadım.
Yaklaşık 15 yıldan beri aralıksız yazdım.. 
Kaç makale tuttu yazdıklarım, kaç kitap tutar bende bilmiyorum!

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:29)

Devamını oku...

 

Cocuklari Seker ile Kandirmak

 

erdoganSelim Çürükkaya / Türkiye  Başbakanı Erdoğan’ın paket açıklamasını İsveç’in başkenti Stockholmde, Laleş Qaso’ nun evinde kahvaltı yaparken, ATV televizyonundan izledim. 
Paket hakkında görüşlerimi mi soracaksınız?
Anlatayım efendim....

Malumunuzdur, Erdoğan Cuma günleri Camiye gider, namaz kılar.

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:29)

Devamını oku...

 

Stockholm de gördüklerim

selim.besikciSelim Çürükkaya / Bir haftadır evde yoktum. Yollardaydım , yani enteresan bir yolculuk yaptım. İsmail Beşikçi’nin Stockholm’ e geleceğini öğrenince, gitmeye karar verdim. Hamburg hava alanına gittim. Berlin üzeri biletimi aldım. Eve dönünce, kızım Soma Madiya; iki gün sonra okulunun tatil olacağını, kendisinin gelmek istediğini söyledi. Tekrar havaalanına gittim, ikinci bir bileti aldım. Bir gün sonra ben ile Soma Madiya  hızlı trenle Berlin’e gittik.

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...