Pazartesi, 18 Şubat 2019
Anasayfa Yazılar Makalelerim

Makalelerim

Cocuklari Seker ile Kandirmak

 

erdoganSelim Çürükkaya / Türkiye  Başbakanı Erdoğan’ın paket açıklamasını İsveç’in başkenti Stockholmde, Laleş Qaso’ nun evinde kahvaltı yaparken, ATV televizyonundan izledim. 
Paket hakkında görüşlerimi mi soracaksınız?
Anlatayım efendim....

Malumunuzdur, Erdoğan Cuma günleri Camiye gider, namaz kılar.

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:29)

Devamını oku...

 

Stockholm de gördüklerim

selim.besikciSelim Çürükkaya / Bir haftadır evde yoktum. Yollardaydım , yani enteresan bir yolculuk yaptım. İsmail Beşikçi’nin Stockholm’ e geleceğini öğrenince, gitmeye karar verdim. Hamburg hava alanına gittim. Berlin üzeri biletimi aldım. Eve dönünce, kızım Soma Madiya; iki gün sonra okulunun tatil olacağını, kendisinin gelmek istediğini söyledi. Tekrar havaalanına gittim, ikinci bir bileti aldım. Bir gün sonra ben ile Soma Madiya  hızlı trenle Berlin’e gittik.

Devamını oku...

 

Türkiyede darbe yapmak degil, yapamamak suctur!

darbeSelim Çürükkaya / 12 Eylül darbesi üzerine çok şey yazıldı / yazdım. Bu yıl başka bir açıdan darbeler üzerine yazma gereği duydum. Malumunuz Türkiye' de darbeye teşebbüs edenler, Ak- Parti tarafından tutuklanıp yargılandılar / yargılanıyorlar. Türkiye cumhuriyeti anayasasına göre darbe yapmaya teşebbüs etmek ağır bir suçtur, ama darbeyi yapıp gerçekleştirmek ise suç değildir.

Son Güncelleme (Cuma, 28 Şubat 2014 22:30)

Devamını oku...

 

Iskence Yöntemleri

iskenSelim Çürükkaya / Teslim Törenin bu gün yazdığı bu işkence yöntemlerini ben 1983 ilk baharında D.Bakır Sıkıyönetim askeri mahkemesi PKK Elazığ grubu davasının duruşmasında 111 safalık savunmamada yazıp mahkeme heyetine sunmuştum. Bu savunmam hala Mahkemenin dosyalarında duruyor, bütün çabalarıma rağmen aradan 30 yıl geçmesine rağmen henüz alamadım. 


1984 Tarihinde bu iskence yöntemlerini yeniden yazdım, bazı arkadaşlarım yazdıklarımı ince bir pelür kağıda geçirdiler, onu küçücük bir paket haline getirdik.

Son Güncelleme (Cuma, 28 Şubat 2014 22:30)

Devamını oku...

 

Türkiye de Adalet Var mi?

adalet1Selim Çürükkaya / Türkiye' ye neden gidemiyorum?
Bu soruyu hem ben kendime soruyorum. Hem de çok sayıda kişi bana soruyor!
Olanları kısaca özetlememde fayda vardır:
Ben 1 Mayıs 1980 Günü, Diyarbakır'da, PKK örgütü üyesi zanıyla göz altına alındım.
 24 Mayıs 1980 günü Diyarbakır sıkıyönetim askeri mahkemesi tarafından aynı gerekçe ile tutuklanarak Diyarbakır cezaevine konuldum. 1983 yılına kadar sıkıyönetim mahkemelerinde yargılandım. 
Bu mahkemeler örgüt üyesi olmamdan dolayı 15 yıl, sahte kimlik taşıdığımdan dolayı 6 ay, mahkemede siyasi savunma  yaptığımdan dolayı 8 Yıl, savunmanın savunmasını yaptığım için  8 Yıl daha ceza verdiler.

Son Güncelleme (Cuma, 28 Şubat 2014 22:31)

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...