Perşembe, 21 Haziran 2018
Anasayfa Yazılar Makalelerim

Makalelerim

Paris suskun,katil gibi!

 

ikisiSelim Çürükkaya / Paris suskun .. Sakine Cansız ve arkadaşları Paris'te en güvenlikli caddede katl edildikten ve cenazeleri kaldırıldıktan sonra her kes suskun, katil Ömer Güney gibi. Şüpheli ve muhtemelen katil Ömer Ziya Güney şimdi Paris'te tutuklu. Ömer Güney' in sağ görüşlü ama Sakine' nin mensup olduğu sol örgütün içinde profesyonel olarak çalışan biri olduğu artık anlaşıldı.

 

Son Güncelleme (Cumartesi, 23 Şubat 2013 18:43)

Devamını oku...

 

Paris Cineyeti ve ardındakiler

 

karagahSelim Çürükkaya / Paris’ te Sakine Cansız ve iki arkadaşına yönelik gerçekleşen silahlı suikast üzerine bütün çevreler görüş açıkladılar. Olayın hemen ardından Türk medyasının ağırlıklı bölümü olayın bir iç infaz olduğunu söyledi. Bazı “startejistler” ve “uzmanlar” ise, Öcalan İle AKP hükümetinin barış planına karşı olan Suriye, İran veya batılı istihbarat örgütlerinin işi olduğunu söylediler. 

Son Güncelleme (Cuma, 01 Şubat 2013 12:33)

Devamını oku...

 

Evin Çiçek Ve eski bir gerlla Sakinenin dıramını anlattı

evinSelim Çürükkaya/  Evin Çiçek Paris’teki Suikastte yaşamını Yitiren Sakine Cansız ile ilgili Dersim li eski bir gerilla ile röportaj yaptı ve bu röportajını Gelavej adlı sitede yayınladı. Röportajı veren Eski Gerillayı tanırım, kimliğini gizli tutmuş, bu ortamda öyle gerekli görmüştür. Ama Evin Çiçek bir sorumluluk üstlenerek açık kimliği ile röportajı yayınlamış, medeni cesaretinden dolayı kendisini kutluyorum. Ama beni bağışlarsa kamuoyuna kendisinin kimliğini açıklayacağım. Konu çok mühim beni bağışlamasını istiyorum.
 

Çünkü kamuoyu kızlık soyadından dolayı kendisini yeterince tanımamaktadır. Evin Çiçek, Aydar soyadı ile tanınıyordu. Eskiden Zübeyir Aydar ile evli idi. Zübeyir Aydar şu anda Avrupa’da ki Örgütün sorumlulardan ve Oslo görüşmeleri olarak bilinen sürece katılan kişi ve Eski Milletvekilidir.

Son Güncelleme (Salı, 15 Ocak 2013 19:59)

Devamını oku...

 

Sağken düşkün ölünce Azize yaptılar seni!

sakinaSelim Çürükkaya  /  Sakine,  bu gün, yani 10.01.2013 te Türkiye’de yayınlanan bütün gazetelerin manşetiydin. Bütün televizyonlar senden söz ediyorlardı. Sen bizim kader arakadışımızdın, zulümün baskının, işkencenin altında bizimle kol kolaydın.
 

Cehennemde zabanilere boyun  eğmedik, karanlıklarda meşale olduk, hiçbir güç yıldıramadı bizi. Kendimizi yiyerek yaşadık. Alnımızın akıyla duvarları yıkarak dışarı çıktık. Bekaa vadisinde kendimizi başka bir zindanda bulduk. Birinci zindanımızda yenilmedik Sakine, ama ikincisinde bir ay sonra yenildik ikimizde, yenildik, Sakine! Bizi yenen işkence ve zulüm değildi bu kez, en yakınlarımız ve gafletimizdi. Sen intihar etmek istedin, seni vaz geçirdim, intiharla olmaz bu dedim ve sen vaz geçtin, bu kez direnmeye geçmek istedin, onun da ortamı yoktu, seni sabırlı olmaya davet ettim, bana küstün Sakine!

Son Güncelleme (Cuma, 15 Mart 2013 00:05)

Devamını oku...

 

Selim Cürükkaya Ülke Tv de

Cueruekkaya-Selim01 m10 Ocak 2013 Ülke Tv ile bir söylesi yaptim. Sakin Cansiz Parist e bir süikast ile öldürüldü. Yillardir Akp düsmanligi ile doldurulan Apocu tabaninin basi Apo birden AKP ile tangoyapmaya basladi. Bu Apocu tabanda sok etkisi yarati.Iran suriye maliki cephesi ile Flört eden kandil.. Akp ile flört eden Öcalan manzarasina sasan Kürtler... Cinayetler.... Suikastler..... Mitingler.. soklar.. Sorular ve bulunmaz yanitlar.....

 Burayi tikla

Son Güncelleme (Çarşamba, 06 Şubat 2013 06:40)

 
Diğer Makaleler...