Pazartesi, 18 Şubat 2019
Anasayfa Yazılar Makalelerim

Makalelerim

Baba ve Oğulun Mezarına Birer Kırmızı Gül

feq 1Mehmet Selim Çürükkaya / İki değerli insan tanıdım; 
Birincisi, baba Feqi Hiseyin Sağnıç, İkincisi oğlu Nevzat Sağnıç'tı. 
İkiside aramızdan ayrıldı.
 
Baba Hüseyin Sağnıç ile 1992 Yıllarında Avrupa da tanıştım. 
Elbette onu ismen daha önce tanıyordum.
 
 

Şahsen tanışınca ve bir gece boyunca onunla konuşunca, kendi kendime "işte tarih gibi bir adam" dedim.

Son Güncelleme (Cumartesi, 16 Mart 2013 13:26)

Devamını oku...

 

Birbirinin Devamı Süreçler

carkSelim Çürükkaya / Süreç, bundan bir hafta önce İmralı adasında tutuklu bulunan Abdullah Öcalan’ı ziyaret eden üç BDP milletvekilinin gidişiyle başladı. Bu süreç başlarken,bundan önceki başka bir süreç sona ermişti. Zira Milli İstihbarat Teşkilatı ile Abdullah Öcalan yaklaşık beş ay önce yeni bir süreci başlatmış, yol haritası belirlemiş ve milletvekilleri bu yüzden adaya çağrılmıştı. MİT ile Öcalan görüşmelerinden önce bir çatışma süreci zaten vardı.

Son Güncelleme (Çarşamba, 06 Mart 2013 10:00)

Devamını oku...

 

Paris suskun,katil gibi!

 

ikisiSelim Çürükkaya / Paris suskun .. Sakine Cansız ve arkadaşları Paris'te en güvenlikli caddede katl edildikten ve cenazeleri kaldırıldıktan sonra her kes suskun, katil Ömer Güney gibi. Şüpheli ve muhtemelen katil Ömer Ziya Güney şimdi Paris'te tutuklu. Ömer Güney' in sağ görüşlü ama Sakine' nin mensup olduğu sol örgütün içinde profesyonel olarak çalışan biri olduğu artık anlaşıldı.

 

Son Güncelleme (Cumartesi, 23 Şubat 2013 18:43)

Devamını oku...

 

Paris Cineyeti ve ardındakiler

 

karagahSelim Çürükkaya / Paris’ te Sakine Cansız ve iki arkadaşına yönelik gerçekleşen silahlı suikast üzerine bütün çevreler görüş açıkladılar. Olayın hemen ardından Türk medyasının ağırlıklı bölümü olayın bir iç infaz olduğunu söyledi. Bazı “startejistler” ve “uzmanlar” ise, Öcalan İle AKP hükümetinin barış planına karşı olan Suriye, İran veya batılı istihbarat örgütlerinin işi olduğunu söylediler. 

Son Güncelleme (Cuma, 01 Şubat 2013 12:33)

Devamını oku...

 

Evin Çiçek Ve eski bir gerlla Sakinenin dıramını anlattı

evinSelim Çürükkaya/  Evin Çiçek Paris’teki Suikastte yaşamını Yitiren Sakine Cansız ile ilgili Dersim li eski bir gerilla ile röportaj yaptı ve bu röportajını Gelavej adlı sitede yayınladı. Röportajı veren Eski Gerillayı tanırım, kimliğini gizli tutmuş, bu ortamda öyle gerekli görmüştür. Ama Evin Çiçek bir sorumluluk üstlenerek açık kimliği ile röportajı yayınlamış, medeni cesaretinden dolayı kendisini kutluyorum. Ama beni bağışlarsa kamuoyuna kendisinin kimliğini açıklayacağım. Konu çok mühim beni bağışlamasını istiyorum.
 

Çünkü kamuoyu kızlık soyadından dolayı kendisini yeterince tanımamaktadır. Evin Çiçek, Aydar soyadı ile tanınıyordu. Eskiden Zübeyir Aydar ile evli idi. Zübeyir Aydar şu anda Avrupa’da ki Örgütün sorumlulardan ve Oslo görüşmeleri olarak bilinen sürece katılan kişi ve Eski Milletvekilidir.

Son Güncelleme (Salı, 15 Ocak 2013 19:59)

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...