Pazartesi, 18 Şubat 2019
Anasayfa Yazılar Makalelerim

Makalelerim

İsrail Kürt Karnavali Üzerine

israil Selim Çürükkaya / 31 Ağustos 2014 günü Frankfurt ta idim. Nedenini anlatayım: Yaklaşık bir hafta Önce, KDP li bir dostum, telefon ile beni arayarak, ağustosun 31 inde pazar günü İsrail, Kürt ve Almanların iştirak edeceği bir karnavalin yapılacağını ve benimde davetli olduğumu söyledi. Alman parlementosunda peşmergeye silah verilme kararı alınmıştı, ben bu kararı çok önemsemiştim. Ortadoğuda Kürtlerle İsrail in mütefik olması çok doğaldı. Çünkü Yahudi, Kürt ve Ermeniler ortadoğunun en kadim halkları idi. Medeniyeti, dinleri onlar yaratmış, bu coğrafyayı medeniyetin beşiği haline getirmişti ve dışarıdan gelen barbarların saldırıları sonucu ortadoğu medeniyetin tabutu haline getirilmişti. Yahudiler, Ermeniler ve Kürtler, büyük trajediler yaşamış. Barbar saldırılar hala devam ediyor ve bu barbarlara karşı kadim halkların birlikte hareket etmesi kadar doğru bir tavır olamazdı.

Devamını oku...

 

'Dönün' Çağrısına Yanıtımdır

laserSelim Çürükkaya/ D.Murat Laser in yazdıkları yerinde ve mantıklıdır. Noktasına ve virgülüne kadar katılıyoruz. Ama bu öneriyi bu günkü PKK ye yapmakla İsrail e gidip ağlama duvarı önünde ağlamak ve o duvardan bir istekte bulunup, gerçekleşmesini beklemek kadar gereksizdir. Böylesi partiler asla bir suçlarının olduğunu kabul etmezler, kendilerini asla düzeltmezler, iktidarları için, imkan ve olanakları için payeleri, koltukları için, bağnazca doğmalarına sarılırlar. Bakın bir bunun gibi yapılara, hangisi kendi hatasını kabul etti de, değişti? Kaddafı manyağı değiştimi? Hatasının olduğunu kabul etti mi?

Etmedi.

Etmediği için yere yatırdılar g.tüne kazma sapı sokarak öldürdüler, partisini de taru mar ettiler. Saddam manyağı kendisini ortadoğunun Allahı sanıyordu, muhalifi kalmamıştı, kendisinden kuşkulananları bit ezer gibi öldürüyordu! Ne oldu sonu?

Son Güncelleme (Cumartesi, 31 Ekim 2015 18:45)

Devamını oku...

 

İşid İmha edilmelidir!

Moustafa-Jacoub8Selim Çürükkaya / Uzun bir süreden beri yazmaya ara vermiştim. Kürdistan Aktuel sitesinde asılan bazı haber ve yorumlara üst yazı yazma dışında yazmadım. Ama gelişmeleri, olan bitenleri dikkatle izliyordum. İŞİD denilen çağımızın vebası hakkında yazmadan edemiyeceğim. Ulaşabildiğim İşid katliam videoları korkunçtur! Bu videoları izledikten sonra İŞİD içinde yer alanları İnsan olarak değerlendirmek mümkün değildir dedim. İŞİD üyeleri, iki ayaklı, iki gözlü, iki kulaklıdırlar, konuşma yetenekleri vardır. Ama insan değillerdir, çünkü insan, bir kaç milyon yıllık, kültür, ahlak, etik, gibi değerlerin, merhamet, acıma, üzülme, korkma, kaygı gibi duyguların, adalet, insanlık, kaide ve törelerin toplamıdır. İŞİD mahlukatlarında bunların hiç birisi yoktur. Bundan dolayı bunları insan olarak değerlendirmek zordur.

 İŞİD İmha Edilmelidir Yazdıklarımı kanıtlarsam, izlediğim videolarda İŞİD yaratıkları, sivil bazı kişileri yakalamışlar, ağız üzeri yere yatırmışlar, ellerini arkadan kalın bir iple bağlamışlar, odun veya demir sopalarla yerde yatanları dövüyorlar. Darbeleri kafalarına, sırtlarına, kaburgalarına ölesiye vuruyorlar. Hiç bir şey sormuyorlar, işkence ile öldürmek istiyorlar, ama insanoğludur, kolayca ölmeyeceğini görüyorlar ve bıçakla koyun keser gibi tek tek kesiyorlar, kurbanların kafalarını ellerine alıp poz veriyorlar.

Oysa insanlık belirli bir aşamaya varmıştır. İkinci dünya harbinde; Hitler, Musoloni, Hirohito, Stalin gibi zalimler bile sağ ele geçirdikleri düşmanlarının çoğuna esir muamelesi yapmışlardır. Onları hapishaneler koymuşlar, yemek su vermişler, savaş mahkemelerinde yargılamışlardır. Dolayısı ile İŞİD yaratıklarını en zalim insanlar katagorisine koymak bile mimkün değildir.

Devamını oku...

 

Adaletsizliğin Başına Namlu Dayatmak!

 

adalet izligin kSelim Çürükkaya / İstanbul Adalet Sarayına giren, biri silahlı iki kişi, savcı M. Selim Kiraz ı rehin aldı. Savcının kaldığı odanın kapısını kapattılar. Savcıyı bir koltuğa bantla bağladılar, DHKP C işaretli maskeleri yüzlerine taktılar. Tabancayı savcının kafasına dayayarak fotoğraflar çektiler ve bu fotoğrafları hemen basına servis ettiler.


Fotoğrafları servis edince, neden savcıyı rehin aldıklarını da kamuoyuna bildirdiler. Eylemi yapanlar, Türkiye de adaletin olmadığını söylüyorlardı, Örnek olarak Gezi olaylarında öldürülen çocuk Berkin Elvan‘ ın katillerinin bulunmamasını ve yargılanmamasını göstermişler. 

Son Güncelleme (Cumartesi, 31 Ekim 2015 18:42)

Devamını oku...

 

Devletin Eriyim

apo2-310x124 Selim Çürükkaya / Aydınlık Gazetesi ve ulusal Kanal Öcalan’ ın itiraflarını önce yazılı, ardından görüntülü olarak yayınladı. Fakat hem yazılı hem de görüntülü itirafları cımbızlayarak verdi. Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal televizyonu nun arkasında devletin Kemalist kesimi vardır. Bu Kemalist kesim önceden  iktidardı, Öcalan onların konrolündeydi. Öcalan’ı Şam' dan onlar getirdiler ve bir on yıl kadar AKP iktidarına karşı darbe ortamını hazırlamak için kullandılar. Ona savaş talimatlarını içerden verdirdiler, binlerce Kürdün ve Türkün ölümüne neden oldular!

Son Güncelleme (Cumartesi, 18 Nisan 2015 19:40)

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...