Salı, 11 Aralık 2018
Anasayfa Yazılar

Yazılar

Haklısın Hesen!

selimbuHesen Amed / PDK-BAKUR ile örgütsel ilişkimi yıllar önce dondurmamın sebebide Rojhat Amedi dir!

Onu parti nin en üst seviyesine taşiyanlardan biriyim!

Daha Rahmetli Hemreş Reşo sağken bu zat seçilmediği için iki kafadarla,yan çizip, PDK-T.GEçici KOMITE ISMINI BIR SURE KULLANMIŞTI!

Bu gibi (…………) önünü almak için adama en üst düzeyde görev verdik!

Gitti, güneyde parti yerine kendisine çalıştı!

ilişkisi dondurulunca , gitti eski kanlı,bıçaklı onun gibileriyle kulis yaptı.

Kongreyi bekleyip hakkındaki iddialara cevap verip kendisini akliyacağına,paraşütle M.E.Kardeşin parti sözcülüğüne soyundu!

Hak,hukuk, ilke, wefa,arkadaşlik, yoldaşlik! Bu yetmiyormuş gibi guneydeki kardeş partiyi de, yalan,yanlış bilgilendirmelerle,kendi kişisel siyasi ve ekonomik ihtiraslarına alet ediyorlar!

Adam gibi adam olun,mert olun!

Felankesi beğenmiyormusun? Adam gibi git kongreye değiştir. PDK BABANIZIN TAPULU ARSASIMI DIR?

BENIM HUKUKUM NERDE, BENIM EMEĞIM NERDE?

SERTAÇ BUCAK KAÇ YIL OLDU BILMEM BU PARTI NIN BAŞINDA? Bir gün ne aradı,ne arattırdı,ne de sordu!?

Yaho Nerde bu insanlarimiz diye!

PDK-BAKURUN, SORUNU YAPISALDIR, SORUNLU DUR.!

BARZANİYE GIDIP GELMEK SİZLERİ YUCELTMEZ!

YA ÇAĞDAŞ DEMOKRATIK BIR ŞEKILDE ÖRGÜTLENİN YADA EVINIZE IŞINIZE BAKIN!

YILLARDIR SABR EDIYORUM,YÜZLERCE KADRO EMEKTAR BU CADDI KAZANINA ALET OLMAMAK IÇIN EVINDE OTURMUŞ!

YAZIK GUNAH YAHO!

Devamını oku...

 

Kaleş Tanıdık Yöntem!

selahattin-demirtas1HADEP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş şöyle bir açıklama yapmış:

"Tarihini devlet benden daha iyi bilir, kayıtlarında vardır. Neden vardır, çünkü, benim orada görüşme yaptığım yeri bombaladılar. Hava saldırısı yapıldı yani, bulunduğum yeri vurabilmek için bayağı bir çalıştılar. O toplantı gerçekleşmesin diye bulunduğumuz bina havaya uçuruldu. Birkaç yüz metre ilerisi uçak ile bombardıman yapıldı. Çıksınlar açıklasınlar, işte o günkü manşetler var. Havuz medyasının 'hava saldırısı yapıldı Demirtaş görüşmesini yapmadan Süleymaniye'den döndü' diye"

Bu ifadeden şunu anlıyoruz; Devlet, Selahattin Demirtaş’ ın Qandil ‘e gitmesinden haberdardır, gideceği noktayı da devlet biliyor ve Selahattin Qandil de iken görüşme yapacağı binayı havaya uçuruyor. Daha ileri gidersek, belki devlet yetkilileri Selahattin’i barış, ateşkes için Qandil’e yolladı ve Selahattin ordayken dağı bombaladı!

Bunun adı resmen Kaleşliktir! Ama bildik bir kaleşlik!

Daha önce Şam’daki rejim kendi piyonu aracılığı ile aynı oyuna başvurmuştu.

Ali Qazi’ yi tanımayanlar için tanıtayım.
Bu şahıs, Mahabad Kürt Cumhuriyetinin kurucusu Qazi Muhammed’in oğludur.

Babası 1946 yılında Mahabad' daki Çar ü çıra meydanında asılınca, İran Şah’ ı genç Ali’yi yanına çağırmış, "Senin babanı, ben değil İngilizler astırdı" demiş, Ali'yi Avrupa’ya eğitime yollamış,

Almanya da eğitim gören Ali, okulunu bitirince, Berlin' deki Şah'ın konsolosluğunda ateşe olarak görev üstlenmiş, Ayetullah Hümeyni, Şah rejimini devirince, Ali Qazi işsiz kalmış.

Bir ara Alman istihbaratı ile Saddam muhabaratı arasında arabuluculuk işlerine adı karışan Ali, PKK içinde bir şahlığın ortaya çıktığını görünce, o tarafa kaymış.

Burada pek çok olaya tanık olmuş. Öcalan İmralı adasına dönünce, Ali Qazi’ nin torunu ile evli olan Rojhat Amedi, beni onun evine götürmüştü.

Devamını oku...

 

Nalet bayrağınıza!

kurSelim Çürükkaya: Bu resme iyice bir bakın.

Bu Kürtler’in daha önce yaşadığı bir şehirdir.

Daha önce derken, bazılarınız iki ay önceyi, bazılarınız üç bin yıl önceyi anlayın.

Yani Türkler daha orta Asya’ da iken veya daha hiçbir tarihi kayıt Türkler’ den söz etmezken, Kürtler bu şehirde yaşıyorlardı.

Bazı maşaları bahane etiller, tankları topları, uçakları, cümle yıkıcı güçleri ile geldiler.

Kocaman bir şehri ve üç bin yıllık bir tarihi yerle bir ettiler.

Ve hiç utanmadan bayraklarını da bu harabelerin üzerine diktiler.

Şimdi şerefi namusu olan hangi Kürt, bu manzaraya bakıp Türk bayrağına saygı duyacak?

 
 

O bayrak orada işgalin sembolü değil mi?

O bayrak orada yıkımın sembolü değil mi?

O bayrak orada barbarlığın sembolü değil mi?

O bayrak oradaki caniliğin sembolü değil mi?

Sen benim ölümün üzerine, sen benim yerle bir edilmiş evimin üzerine, sen benim bombalanmış camimin üzerine bayrağını dikersen ve benden de "bu bayrağa saygı duy” dersen ve bende senin dediğini yaparsam, bende şeref, namus haysiyet kalır mı?

Son Güncelleme (Çarşamba, 15 Ağustos 2018 19:45)

Devamını oku...

 

Özür Diliyorum

lütfi kıvançSelim Çürükkaya / KDP li Seid Çiçek ile yapılan ve iki gün ardarda Kürdistan Aktuel de yayınlanan röportajı ben yaptım.

 Ardından tuhaf tepkilerle karşılaştım.İlk tepki Türkiye’de legal olarak kurulan KDP nin sözcüsü Rojhat Amedi den geldi:

 Bana danışmadın neden yorumlar yapıyorsun? dedi yüksek perdeden.

 Ben de; bundan sonra yorum yapmadan önce sana mı danışmam lazım? diye sordum.

 İkinci sözü daha ağırdı: Gerçekten sen çok zavallısın! Nasıl Seid Çiçek’e inanırsın? deyince, bozmamak için alttan aldım: E, ne yapalım? Biz halktan insanlar böyle zavallıyız, kime inanacağımızı bize öğretemediniz dedim.

Konuşma ortamı kalmadı ‘misafirlerimiz geldi’ dedi , konuşmayı kestik.

Düşünebiliyor musunuz, daha dün dandik bir örgütün sözcüsü olmuş, yönettiği adam sayısı benim babamın keçilerinin sayısından az olan bu adam , kendisine danışmadan nasıl yorum yazabileceğimi bana soruyor! Bu adam yarın milyonlara hükümederse, kim bilir bize neler yapar? Aslında kabahat bunlarda değil, büyük KDP dedir.

" Rahat ortamlar da en lüks otellerde yatmasını biliyordunuz ve en görkemli villalarda konaklanıyordunuz, bu gün Kürdistan saldırı altındadır, Kürt namusu tehlikededir" deyip omuzlarına roketatar verip cepheye yollasaydı, dünyanın en namuslu tavrını takınmış olurdu.

Son Güncelleme (Salı, 07 Haziran 2016 21:54)

Devamını oku...

 

PDK nin Sorunları

Selim Çürükkaya: Ben, PKK ve Kürdistan devrimcilerini tanımadan önce KDP yi bilirdim. Bizim köyde Muhendis deza Ahmed ve Rahmetli Dr. Sıraç Bilgin, 1970 lerin başında KDP ile ilgili bize bilgi verirlerdi. Aradan kırk kırk beş yıl geçti. Türkiye KDP si neden gelişmedi?

Seid Çiçek: KDP nin Kuzey Kurdistanda gelişmediği doğrudur. Yani kuruluş felsefesinde dile getirdiği vaatleri yerine getirememiştir.

Selim Çürükkaya: Ben kırk beş yıldır Kürdistan sorunu ile uğraşıyorum. Bu güne kadar KDP nin programını görmedim, okumadım, okuyana da rastlamadım. KDP nin programı var mı?

Seid Çiçek: Sizin bir önceki sorunuzla isimlerini andığınız Merhum Sıraç Bilgin ve saygıdeğer Ahmed abiden hiç parti programını istediniz mi? Ben 1976 Yılında İdil ilçesinde KDP nin tüzük ve programını okudum. Ve üye olmak istedim. Bana verilen yanıt „siz demin tüzüğü okudunuz, 18 yaşını doldurmayan bizim partinin üyesi olamaz“ oldu.

 
Diğer Makaleler...