Cuma, 19 Ocak 2018
Anasayfa Yazılar

Yazılar

Qandil Dağına İlk ve Son Seslenişimdir!

Qandil Dağına İlk Ve Son Seslenişimdir!

Selim Çürükkaya / Sayın Karasu, Bayık, Karayılan, Altun ve Kaytan, ülkemiz Kürdistan ın dört bir yanı ateşler içinde. Anneler kan ağlıyor, Babalar çaresiz, şerefımiz, namusumuz, haysiyetımiz ayaklar altında. Kadınlarımız bu çağda köle olarak pazarlarda satılıyor

 
Qandil Dağına İlk Ve Son Seslenişimdir!
 

Xanekin, Şengal, Kobani den hewarlar şivanlar yeri göğü inletiyor. 

Biz ulus olarak büyük bir felaketle karşı karşıyayız.
Önce bu felaketin ne olduğunu size anlatayım: 
Sizde çok iyi biliyorsunuzki, Suriye rejimine karşı isyan başlayınca, bu isyancılara ilk desteği veren ülke Türkiye idi. Isyancılar içindeki en barbarı işid grubu, Türk subayları tarafından organize edildi, eğitildi, sillahlandırıldı.
Bu örgütün uluslararası militanları Türkiye üzeri Suriye ye yollandı. 
Bu günkü Türkiye Başbakan ı Ahmet Davutoğlu İşid ın organizatörü ve mimarıdır.

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:18)

Devamını oku...

 

İsrail Kürt Karnavali Üzerine

bayrakİsrail Kürt Karnavali Üzerine

Selim Çürükkaya / 31 Ağustos 2014 günü Frankfurt ta idim. Nedenini anlatayım: Yaklaşık bir hafta Önce, KDP li bir dostum, telefon ile beni arayarak, ağustosun 31 inde pazar günü İsrail, Kürt ve Almanların iştirak edeceği bir karnavalin yapılacağını ve benimde davetli olduğumu söyledi. Alman parlementosunda peşmergeye silah verilme kararı alınmıştı, ben bu kararı çok önemsemiştim.

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:19)

Devamını oku...

 

Dönün Çağrısına yanıtımızdır.

Selim Çürükkaya/ D.Murat Laser in yazdıkları yerinde ve mantıklıdır. Noktasına ve virgülüne kadar katılıyoruz. Ama bu öneriyi bu günkü PKK ye yapmakla İsrail e gidip ağlama duvarı önünde ağlamak ve o duvardan bir istekte bulunup, gerçekleşmesini beklemek kadar gereksizdir. Böylesi partiler asla bir suçlarının olduğunu kabul etmezler, kendilerini asla düzeltmezler, iktidarları için, imkan ve olanakları için payeleri, koltukları için, bağnazca doğmalarına sarılırlar. Bakın bir bunun gibi yapılara, hangisi kendi hatasını kabul etti de, değişti? Kaddafı manyağı değiştimi? Hatasının olduğunu kabul etti mi? Etmedi.

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:22)

Devamını oku...

 

Sıng that song

singSelim Çürükkaya nın yazdığı O Türküyü söyle,  öykü kitabı Sing that Song adı altında ingilizceye çevrildi ve Epubli yayınlarından çıktı. Bu kitabi edinmek isterseniz,  kitabın adını tıklayın ve nasıl edinebileceğinize bakınız !

Sıng That Song

Son Güncelleme (Perşembe, 16 Ekim 2014 13:35)

Devamını oku...

 

ISID IMHA EDILMELIDIR

isid imha edilmelidir h1008Selim Çürükkaya / Uzun bir süreden beri yazmaya ara vermiştim. Kürdistan Aktuel sitesinde asılan bazı haber ve yorumlara üst yazı yazma dışında yazmadım. Ama gelişmeleri, olan bitenleri dikkatle izliyordum. İŞİD denilen çağımızın vebası hakkında yazmadan edemiyeceğim. Ulaşabildiğim İşid katliam videoları korkunçtur! Bu videoları izledikten sonra İŞİD içinde yer alanları İnsan olarak değerlendirmek mümkün değildir dedim. İŞİD üyeleri, iki ayaklı, iki gözlü, iki kulaklıdırlar, konuşma yetenekleri vardır.

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:23)

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...