Çarşamba, 25 Nisan 2018
Anasayfa Yazılar

Yazılar

Kurban Bazramınız Kutlu Olmasin!

isid belasiSelim Çürükkaya  / Kurdistan Aktuel / Kurban bayramı denilince, gözlerimizin Önünde bıçaklarla kesilmiş on binlerce koyun, koç ve dana canlanıverir. Ve artık her kurban kesen kişi bir İŞİD çi gibidir. Kurban kesmek barbarlıktır! Sizin bu barbarlığınızı gören, onu bir kültür olarak benimseyenlerden İŞD çiler çıkıyor! Sizin Koyun ve koç kestiğiniz gibi onlar, insan kesiyor! Mantığınız aynı, bıçaklarınız aynı, dilinizden dökülen Allah kelimesi aynı! Dünyada devletsiz bir halk buldunuz! Sahipsiz, kimsesiz ve biçare Biz Kürtleriz, cellatlarınız bizi kesiyor! Siz namaz kılanlar, oruç tutanlar, bu manzarayı seyir ediyorsunuz!

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:21)

Devamını oku...

 

Beni Duyuyor musun, Kurdistan?

kurdistanSelim Çürükkaya / Beni Duyuyor musun Kürdistan? Neden dört parçaya bölündüğünü biliyor musun? Neden acı çektiğini? Neden darmadağan olduğunu?

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:18)

Devamını oku...

 

Qandil Dağına İlk ve Son Seslenişimdir!

Qandil Dağına İlk Ve Son Seslenişimdir!

Selim Çürükkaya / Sayın Karasu, Bayık, Karayılan, Altun ve Kaytan, ülkemiz Kürdistan ın dört bir yanı ateşler içinde. Anneler kan ağlıyor, Babalar çaresiz, şerefımiz, namusumuz, haysiyetımiz ayaklar altında. Kadınlarımız bu çağda köle olarak pazarlarda satılıyor

 
Qandil Dağına İlk Ve Son Seslenişimdir!
 

Xanekin, Şengal, Kobani den hewarlar şivanlar yeri göğü inletiyor. 

Biz ulus olarak büyük bir felaketle karşı karşıyayız.
Önce bu felaketin ne olduğunu size anlatayım: 
Sizde çok iyi biliyorsunuzki, Suriye rejimine karşı isyan başlayınca, bu isyancılara ilk desteği veren ülke Türkiye idi. Isyancılar içindeki en barbarı işid grubu, Türk subayları tarafından organize edildi, eğitildi, sillahlandırıldı.
Bu örgütün uluslararası militanları Türkiye üzeri Suriye ye yollandı. 
Bu günkü Türkiye Başbakan ı Ahmet Davutoğlu İşid ın organizatörü ve mimarıdır.

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:18)

Devamını oku...

 

İsrail Kürt Karnavali Üzerine

bayrakİsrail Kürt Karnavali Üzerine

Selim Çürükkaya / 31 Ağustos 2014 günü Frankfurt ta idim. Nedenini anlatayım: Yaklaşık bir hafta Önce, KDP li bir dostum, telefon ile beni arayarak, ağustosun 31 inde pazar günü İsrail, Kürt ve Almanların iştirak edeceği bir karnavalin yapılacağını ve benimde davetli olduğumu söyledi. Alman parlementosunda peşmergeye silah verilme kararı alınmıştı, ben bu kararı çok önemsemiştim.

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:19)

Devamını oku...

 

Dönün Çağrısına yanıtımızdır.

Selim Çürükkaya/ D.Murat Laser in yazdıkları yerinde ve mantıklıdır. Noktasına ve virgülüne kadar katılıyoruz. Ama bu öneriyi bu günkü PKK ye yapmakla İsrail e gidip ağlama duvarı önünde ağlamak ve o duvardan bir istekte bulunup, gerçekleşmesini beklemek kadar gereksizdir. Böylesi partiler asla bir suçlarının olduğunu kabul etmezler, kendilerini asla düzeltmezler, iktidarları için, imkan ve olanakları için payeleri, koltukları için, bağnazca doğmalarına sarılırlar. Bakın bir bunun gibi yapılara, hangisi kendi hatasını kabul etti de, değişti? Kaddafı manyağı değiştimi? Hatasının olduğunu kabul etti mi? Etmedi.

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:22)

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...