Salı, 11 Aralık 2018
Anasayfa Yazılar

Yazılar

Ömer Çürükkaya nın Anısına!

 


omerSelim Çürükkaya / Bu gün Kardeşim Ömer in şehadetinin 18. Yıldönümüdür. O zaman ben ile eşim, Almanya’ nın Duisburg kentinde Kardinal Galen Strasse de, 60 Nolu bir evde kalıyorduk. Her sabah erken kalkar, televizyonlardan gazete haberlerini izlerdim. O sabahın gazete haberlerine göre; ‘Dersim, Ovacık nahiyesinde, Ali boğazı vadisinde, Türk ordusu baskın düzenlemiş, çıkan çatışmada üç gerillayı etkisiz hale getirmişti. Bunların arasında bölgede uzun süre komutanlık yapan ‘Diyar’ kod adlı, üst düzey bir 'terörist'de bulunmaktaydı.’

Son Güncelleme (Perşembe, 16 Ağustos 2018 21:49)

Devamını oku...

 

Adaletsizliğin Başına Namlu Dayatmak!

 

adalet izligin kSelim Çürükkaya / İstanbul Adalet Sarayına giren, biri silahlı iki kişi, savcı M. Selim Kiraz ı rehin aldı. Savcının kaldığı odanın kapısını kapattılar. Savcıyı bir koltuğa bantla bağladılar, DHKP C işaretli maskeleri yüzlerine taktılar. Tabancayı savcının kafasına dayayarak fotoğraflar çektiler ve bu fotoğrafları hemen basına servis ettiler.


Fotoğrafları servis edince, neden savcıyı rehin aldıklarını da kamuoyuna bildirdiler. Eylemi yapanlar, Türkiye de adaletin olmadığını söylüyorlardı, Örnek olarak Gezi olaylarında öldürülen çocuk Berkin Elvan‘ ın katillerinin bulunmamasını ve yargılanmamasını göstermişler. 

Son Güncelleme (Cumartesi, 31 Ekim 2015 18:42)

Devamını oku...

 

Çözümsüzlük süreci

thumbnail1420248160521İhlas Haber ajansı muhabiri Ahmet Ün  Sitemizin editörü Selim Çürükkaya ile rüportaj Yaptı:PKK kurucusundan çözüm süreci değerlendirmesi
 PKK’nın kurucuları arasında yer alan Selim Çürükkaya, çözüm süreciyle ilgili yaptığı değerlendirmesinde, AK Parti iktidarda olduğu sürece çatışmalı bir ortamın yaşanmayacağını söyledi.
 PKK’nın kurucuları arasında yer alan Selim Çürükkaya, İHA muhabirine çözüm sürecini değerlendirdi. Uzun yıllar tutuklu kaldıktan sonra 1991 yılında PKK’nın Suriye’de bulunan Bekaa Kampı’nda 8 ay boyunca üst düzey görevlerde yer alarak, kampta kaldığı süre boyunca Abdullah Öcalan ile sürekli sorunlar yaşayan Çürükkaya, 1993 yılından örgütten ayrılıp, Almanya’ya yerleşti. Abdullah Öcalan ile PKK’nın yapılanmasıyla ilgili çeşitli kitaplar yazan Çürükkaya, Türkiye’de 2 yıldır devam eden çözüm süreciyle ilgili açıklamada bulundu.

Son Güncelleme (Cumartesi, 18 Nisan 2015 20:14)

Devamını oku...

 

Devletin Eriyim

apo2-310x124 Selim Çürükkaya / Aydınlık Gazetesi ve ulusal Kanal Öcalan’ ın itiraflarını önce yazılı, ardından görüntülü olarak yayınladı. Fakat hem yazılı hem de görüntülü itirafları cımbızlayarak verdi. Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal televizyonu nun arkasında devletin Kemalist kesimi vardır. Bu Kemalist kesim önceden  iktidardı, Öcalan onların konrolündeydi. Öcalan’ı Şam' dan onlar getirdiler ve bir on yıl kadar AKP iktidarına karşı darbe ortamını hazırlamak için kullandılar. Ona savaş talimatlarını içerden verdirdiler, binlerce Kürdün ve Türkün ölümüne neden oldular!

Son Güncelleme (Cumartesi, 18 Nisan 2015 19:40)

Devamını oku...

 

Sözün Bittiği yer; Ölüm!

 

hasanSözün Bittiği yer Ölüm!

Selim Çürükkaya / Bizim kuşağın klasik kahramanlarından biriydi. Daha gençken ülkesinin köy ve kasabalarındaki zulmü hisseti. Dehaqlar gördü her yerde. Ve Kawa olmaya karar verdi. Ülkesinin gençlerini bir araya getirmeye çalıştı.. Zalimler kelle avcılığına çıkmışken o çok uğraştı.. İstanbul dan Adıyaman a, ordan Muş’ a ulaştı...

 
Diğer Makaleler...