Cuma, 17 Ağustos 2018
Anasayfa Yazılar

Yazılar

Çözümsüzlük süreci

thumbnail1420248160521İhlas Haber ajansı muhabiri Ahmet Ün  Sitemizin editörü Selim Çürükkaya ile rüportaj Yaptı:PKK kurucusundan çözüm süreci değerlendirmesi
 PKK’nın kurucuları arasında yer alan Selim Çürükkaya, çözüm süreciyle ilgili yaptığı değerlendirmesinde, AK Parti iktidarda olduğu sürece çatışmalı bir ortamın yaşanmayacağını söyledi.
 PKK’nın kurucuları arasında yer alan Selim Çürükkaya, İHA muhabirine çözüm sürecini değerlendirdi. Uzun yıllar tutuklu kaldıktan sonra 1991 yılında PKK’nın Suriye’de bulunan Bekaa Kampı’nda 8 ay boyunca üst düzey görevlerde yer alarak, kampta kaldığı süre boyunca Abdullah Öcalan ile sürekli sorunlar yaşayan Çürükkaya, 1993 yılından örgütten ayrılıp, Almanya’ya yerleşti. Abdullah Öcalan ile PKK’nın yapılanmasıyla ilgili çeşitli kitaplar yazan Çürükkaya, Türkiye’de 2 yıldır devam eden çözüm süreciyle ilgili açıklamada bulundu.

Son Güncelleme (Cumartesi, 18 Nisan 2015 20:14)

Devamını oku...

 

Devletin Eriyim

apo2-310x124 Selim Çürükkaya / Aydınlık Gazetesi ve ulusal Kanal Öcalan’ ın itiraflarını önce yazılı, ardından görüntülü olarak yayınladı. Fakat hem yazılı hem de görüntülü itirafları cımbızlayarak verdi. Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal televizyonu nun arkasında devletin Kemalist kesimi vardır. Bu Kemalist kesim önceden  iktidardı, Öcalan onların konrolündeydi. Öcalan’ı Şam' dan onlar getirdiler ve bir on yıl kadar AKP iktidarına karşı darbe ortamını hazırlamak için kullandılar. Ona savaş talimatlarını içerden verdirdiler, binlerce Kürdün ve Türkün ölümüne neden oldular!

Son Güncelleme (Cumartesi, 18 Nisan 2015 19:40)

Devamını oku...

 

Sözün Bittiği yer; Ölüm!

 

hasanSözün Bittiği yer Ölüm!

Selim Çürükkaya / Bizim kuşağın klasik kahramanlarından biriydi. Daha gençken ülkesinin köy ve kasabalarındaki zulmü hisseti. Dehaqlar gördü her yerde. Ve Kawa olmaya karar verdi. Ülkesinin gençlerini bir araya getirmeye çalıştı.. Zalimler kelle avcılığına çıkmışken o çok uğraştı.. İstanbul dan Adıyaman a, ordan Muş’ a ulaştı...

 

Yeni Kürt Politikası

sakikoSelim Çürükkaya / Kobane Türkiye hükümetinin politikasını değiştirdi. Nasıl mı? Anlatayım.. Başka bir makalemde yazmıştım, İŞİD Güney Kürtlerini Türkiye'ye tam olarak muhtaç etmek ve kucağına itmek gayesi ile Erbi ve Şengal e saldırtıldı. İran ve ABD nin ani müdahalesi ile bu oyun bozuldu, plan tutmadı.

Son Güncelleme (Salı, 18 Kasım 2014 16:16)

Devamını oku...

 

Kurban Bazramınız Kutlu Olmasin!

isid belasiSelim Çürükkaya  / Kurdistan Aktuel / Kurban bayramı denilince, gözlerimizin Önünde bıçaklarla kesilmiş on binlerce koyun, koç ve dana canlanıverir. Ve artık her kurban kesen kişi bir İŞİD çi gibidir. Kurban kesmek barbarlıktır! Sizin bu barbarlığınızı gören, onu bir kültür olarak benimseyenlerden İŞD çiler çıkıyor! Sizin Koyun ve koç kestiğiniz gibi onlar, insan kesiyor! Mantığınız aynı, bıçaklarınız aynı, dilinizden dökülen Allah kelimesi aynı! Dünyada devletsiz bir halk buldunuz! Sahipsiz, kimsesiz ve biçare Biz Kürtleriz, cellatlarınız bizi kesiyor! Siz namaz kılanlar, oruç tutanlar, bu manzarayı seyir ediyorsunuz!

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:21)

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...