Cumartesi, 23 Şubat 2019
Anasayfa Yazılar

Yazılar

Türkiye de Adalet Var mi?

adalet1Selim Çürükkaya / Türkiye' ye neden gidemiyorum?
Bu soruyu hem ben kendime soruyorum. Hem de çok sayıda kişi bana soruyor!
Olanları kısaca özetlememde fayda vardır:
Ben 1 Mayıs 1980 Günü, Diyarbakır'da, PKK örgütü üyesi zanıyla göz altına alındım.
 24 Mayıs 1980 günü Diyarbakır sıkıyönetim askeri mahkemesi tarafından aynı gerekçe ile tutuklanarak Diyarbakır cezaevine konuldum. 1983 yılına kadar sıkıyönetim mahkemelerinde yargılandım. 
Bu mahkemeler örgüt üyesi olmamdan dolayı 15 yıl, sahte kimlik taşıdığımdan dolayı 6 ay, mahkemede siyasi savunma  yaptığımdan dolayı 8 Yıl, savunmanın savunmasını yaptığım için  8 Yıl daha ceza verdiler.

Son Güncelleme (Cuma, 28 Şubat 2014 22:31)

Devamını oku...

 

Allah şifa versin

erdoSelim Çürükkaya / Güneybatı Kürdistanda olan bitenler üzerinde yazmak istiyordum. Çünkü Kürt düşünce dünyasında büyük bir kirlilik vardı. Yalanlar almış başını gidiyordu. Sahte bir devrim yalanları hızla yayılıyordu. Tam bu ara Gazeteci Ahmet Ün  İhlas haber ajansında yayınlamak için bu konuda bir röportaj yapmak istedi. Bende yazmak istediğim konunun geniş bir çevre tarafından bilinmesini  istiyordum.

Son Güncelleme (Cuma, 13 Eylül 2013 13:13)

Devamını oku...

 

PWD ye geçmiş olsun ve ardındakiler

 

 

eski Selim Cürükkaya / Dün Güney Kurdistan' da Suleymaniye  ile Hevler arasindaki Koye kasabasında ilginç bir olay oldu. PWD yöneticilerinden  Nizammetin Taş` ın bize aktardığına göre  olaydan bir müdet önce  evlerinin bulunduğu mıntıkayı çeken gizli bir kamera bulmuşlar ve bu kameranın yakınında arkadasları pusu atmışlar. Pusuyu fark etmeyen üç kisi, Kamerayı almak isterken engellenmişler, önce kavga, ardından sillahlı çatısma çıkmış, kamerayı yerlestirenlerden biri yakalanmış ve asayişe teslim edilmistir.

Son Güncelleme (Pazartesi, 02 Eylül 2013 08:16)

Devamını oku...

 

Güneybatı Kürdistan da Neler Oluyor?

 

selimahmetAhmet ÜN: -SURİYE’DE DEVAM EDEN İÇ SAVAŞTA KÜRTLER NASIL BİR ROL ÜSTLENMİŞ?

 Selim Çürükkaya: Bu gerçekten aydınlatılması gereken bir sorudur. PYD, Qandil, Fırat Haber Ajansı, Özgür Politika, Nuçe TV Kürdistan Post ve başka Kürt sitelerine göre Suriye Kürdistan’ında bir devrim olmuş, PYD orada iktidarı ele geçirmiştir. Devrime birde isim bulmuşlar: “Rojava devrmi!” Bu devrimin birinci yıldönümünü her yerde kutluyorlar.

 

Son Güncelleme (Cuma, 23 Ağustos 2013 12:33)

Devamını oku...

 

Hevler Konferansından bir şey çıkar mı?

ocalanSelim Çürükkaya / Uzun süreden beri iki konu hakkında yazamadım. Okuyucularımda soruyorlar, hatta beni sıkıştıranlar bile vardır. Güney batı Kürdistanda olan bitenler ve Hevler’de toplanacak olan Kürt konferansını niye yazmıyorum diye. Her iki konu şu anda Kürtlerin umudu haline getirilmiş durumdadır ve çok hassas olmak gerektiğini bildiğim için bekliyordum. Şimdi yazacağım ve ayrı iki makale olarak yayınlayacağım:

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...