Çarşamba, 25 Nisan 2018
Anasayfa Yazılar Güncel

Güncel

Ayten 'in otopsi raporu

yazar_orhan-mirogluOrhan miroğlu /Yılın ilk günü.

Soğuk bir Ankara günündeyiz. Dışarıda kar yağıyor.

Keyfini süremiyoruz hiçbir şeyin..

Ne yapsak, ne etsek, geçmiş peşimizi bırakmıyor. Bir savaşın içinden çıkıp bugünlere geldik. O savaşın hakikatleri kollarımıza ve ayaklarımıza vurulan prangalara dönüştü.

Yok sayıyoruz, görmezlikten geliyoruz, insanların yaşadığı acılara farklı muameleler yapıyoruz, yine de olmuyor.

2011 yılının son gününde 35 Kürt köylüsünün gaddarca öldürülmesini yazmak, sonra da yeni bir yılı kutlamak nasıl mümkün olabilirdi? Nitekim olmadı. Yılın ilk gününde yazılan bu yazı da, yılın son gününde yazılan yazıdan farksız. Bu yazı da, geçmişe ait acıların izini sürüyor..

 

Son Güncelleme (Salı, 03 Ocak 2012 22:00)

Devamını oku...

 

Selim Çürükkaya 2. kez

erhan14.10 .2011 Tarihinde Türkiye de Kanal 7 de yayınlanan İskele sancak proğramının sınucusu Erhan çelik Twiter üzeri benimle kontağa geçerek, telefon ile proğrama katılıp katılmayacağımı sordu. Konu Kürt sorunu ve bu bağlamdaki son gelişmeler olunca, katılacağımı bildirdim.

 

Programa katılanlardan Sedat Yurttaş ve Nevzat Gerger' i Tanırdım. Aytaç beyi izlediğim bazı tv programlarından yine Eski MHP li Naci Memiş' i ise; İskele sancağın başka programlarından biliyordum. Telefon la yaptığım bu katılıma yabancı olduğum için tane tane konuşayım derken, zamanın boşa geçtiğini, sunucunun uyarısıyla anlayınca, sitili değiştirdim. Zaman dar olduğu için, düşüncelerimi anlatamadım. Bu programın tümünü izlemek isteyen değerli konuklar aşağıdaki linki tıklayabilirler

Son Güncelleme (Pazartesi, 31 Ekim 2011 03:13)

Devamını oku...

 

Kendini resime adayan adam

riza

Selim Çürükkaya / Rıza amcayı 1996 larada, kaçak günlerimde, Münih'te tanımıştım. Daha doğrusu Cezaevi arkadaşım Fuat Çavgun bizi tanıştırmıştı. Dersim'liydi Rıza amca. Benden yaşlaydı, o yüzden ona amca diyorum. Tanıştığımız ilk  anda  kısa yaşam öyküsünü anlatmıştı.

Yanılmıyorsam 1961 yıllarında Ankarada yetiştirme yurdunda öğretmen iken halkına hizmet etmek için dilekçe vermiş, Hakkari de öğretmenlik yapmaya başlamıştı. Kurmanciyi iyi öğrenmek için o zaman oralarda yıllarca öğretmen olarak kalmıştı. Ve resim çizmeye başlamıştı.
1968 Yılnda öğretmen olarak bilgi ve kültürünü artırmak için milli eğitim bakanlığı tarafından Almanya ya on bir aylığına gönderildi. Resim yaptı, sergi düzenledi ve Almanya da kalmaya başladı. Bir ara beni evine davet etti.

Son Güncelleme (Salı, 11 Ekim 2011 22:50)

Devamını oku...

 

Apo'nun ayetlerini almak ister misiniz?

aponun
 

Bu kiyapları okumak istermisiniz?

kitap

Son Güncelleme (Perşembe, 17 Şubat 2011 18:44)

 
Diğer Makaleler...