Cuma, 22 Haziran 2018
Anasayfa Diğer Yazılar

Diğer Yazılar

Bana göre

12eyllSırrı Yüksel Cebeci / SELİM  Çürükkaya, nam-ı diğer "Tilki Selim", Tuncelili bir Kürtçü! Kürt ile Kürtçü'yü özenle birbirinden ayırmak gerekiyor.
Öğretmen Okulu'nu bitirdikten sonra PKK'ya katılmış Küçükkaya. 12 Eylül askeri darbesinde yakalanmış ve 11 yıl Diyarbakır Cezaevi'nde kalmış. Cezaevinde kaldığı 11 yılda ıslah-ı nefs olmadığı için, serbest kalır kalmaz 1991 yılında Bekaa Vadisi'ne giderek, şimdi ateş püskürdüğü ulu önderi (!) Abdullah Öcalan'a sığınmış!Eli kalem tutuyor ve ağzı lâf yapıyor ya.

 

Cezaevindeki Kürtçü yoldaşlarından teorik dersler de almış ya. Sanmış ki ulu önderi Apo (!), kendisini el üstünde tutacak!Oysa Apo, emrindeki terörist kızlarla haremini kurmuş, zevk-ü sefa içinde saltanatını sürdürüyormuş!Apo ona, "savcım olacaksın" demiş, olmuş! Sözde "ulusal meclis başkanı olacaksın" demiş, olmuş! Savcı iken yargıladığı en yakın arkadaşlarının idamına, sözde ulusal meclis başkanı olunca onay vermiş!
Ama bir gün bakmış ki, çarklar tersine dönüyor. Apo'nun savcısı iken en yakın arkadaşlarını bile oturttuğu sanık sandalyesine oturma sırası kendisine geldiğinde, aklı da başına gelmiş!

Son Güncelleme (Çarşamba, 05 Ekim 2011 15:47)

Devamını oku...

 

Kulaklarınıza sesleniyorum

fslaSelim Çürükkaya / Uzun süreden beri yazmıyordum.
Kimselerin konuşamadığı dönemde konuşmayı, herkesin konuşmaya başladığı bir dönemde dinlemeyi yeğlemiştim. Ama son günlerde halkımızın kaderini ilgilendiren gelişmeler karşısınnda bilgisayarın başına geçemek zorunda kaldım.  Bu günlerde Türkiye ile Avrupa birliği arasında bazı görüşmeler yapılmaktadır.

Hatta görüşmeler bitmek ve AB Komisyonu katılım ortaklığı belgesini hazırlanmak üzeredir. Basına yansıyan haberlere göre, hazırlanacak olan belgede "Kürd, kürdçe ve azınlık" kelimeleri dahi geçmemektedir.
Ve bu durum karşısında bütün Kürt aydınları, örgütleri susmaktadır.
Çıkan bazı cılız seslerin hiç bir etkisi olmamaktadir.
Hani kamuoyunu oluşturan Kürt kurumları?
  Nerede yürüyüş yapan yüz binler?
Diplomatik faaliyet yürüten zatlar, neden Avrupa parlamentosunun kapısında değiller?
Böylesi ulusal bir sorun karşısında bu duyarsızlığın nedeni ne?
Ateşli yurtseverlerin ateşi niye söndü?

Devamını oku...

 

Sayın Nizamettin Taş

tasSelim Çürükkaya / Belirteyim ki çağrınızın önemine ve içeriğine tamamen katılmaktayım. Kuzey Kürdistan`da bir çıkmazın olduğu ve bu çıkmazdan dolayı bir arayışında olduğu gerçektir. Eskiden Kürdistan`ın bağımsızlığı amacıyla yola çıkan, süre içinde bir tarikata dönüşen, sömürgeci ülkelerin kullandığı bir araç görevi gören kendi içindeki yurtseverleri, devrimcileri demokratları biçen, son yıllarda Türk devletinin bir kontra örgütü gibi davranan potansiyel kitle sahibi hareket, politikası ve önderliği ile bir Kürt hareketi olmaktan çıkmış, Kürt Ulusunun haklı ve meşru taleplerini yadsıyan bir özelliğe bürünmüştür.."
Biraz önce PWD nerin internet sitesinde „Birlik çağrısı" başlığını taşıyan yazınızı okudum, bunun üzerine aşağıdaki satırları yazmaya karar verdim.

Son Güncelleme (Salı, 30 Kasım 2010 23:41)

Devamını oku...

 

Komutanlara zehir

zehirTİM'CİLER ZEHİRLENDİ
"Bütün yemeklere, tatlılara pastalara, çorbalara, masaların üzerindeki tuzluklara, biberliklere, limonluklara kattık. Yemek saati geldi, bize 'komutanlar askerlerle yemek yiyecekler, ama kahveyi orada içecekler' dendi.
Sabah gazetesi
Eski GATA Komutanı Şarlak'ın "PKK'lı iki asker Güreş ve kuvvet komutanlarını zehirlemek istedi" iddiası doğrulandı. Öcalan bu eyleme karşı çıkmış.
Zehirli kahve itirafı
Eski GATA Komutanı Ömer Şarlak'ın kitabına aldığı, "PKK'lı iki asker Doğan Güreş ve komutanları zehirlemek istedi" iddiası eski PKK'lıların Nasname sitesinde doğrulandı.
"Kışladan Kampüse" adlı kitabında on üç yıl önce dönemin Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının zehirlenmek istediklerini anlatan eski GATA Komutanı Ömer Şarlak'ın anlattıklarını eski PKK'lılar da doğruladı. PKK'dan ayrılanların kurduğu Nasname adlı internet sitesinde, olayı gerçekleştiren iki erle Bekaa Vadisi'ndeki kampta yapılan bir konuşma yer aldı. Erlerin olayın ayrıntılarını kendisine aktardıklarını söyleyen PKK'nın eski üst düzey yöneticilerinden Selim Çürükkaya zehirlenme olayını doğruladı.

Son Güncelleme (Çarşamba, 05 Ekim 2011 15:49)

Devamını oku...

 

We Strane beje

amedSelim Çürükkaya / Beni izleyenler hatırlarlar, eskiden "bir hayalim vardı" adını taşıyan bir makale yazmıştım.
Bu makalede Diyar Bakır zindanının filmini yapmanın önemini anlatmıştım.
Hemen ardından bazı arkadaşların yardımıyla http://www.diyarbakirzindani.com/ sitesini kurmuştum.
Selim Çürükkaya / Beni izleyenler hatırlarlar, eskiden "bir hayalim vardı" adını taşıyan bir makale yazmıştım.
Bu makalede Diyar Bakır zindanının filmini yapmanın önemini anlatmıştım.

Hemen ardından bazı arkadaşların yardımıyla http://www.diyarbakirzindani.com/ sitesini kurmuştum.
Diyarbakır zindanı filmini yapma haylimi bir kenara atmamıştım.
Tanıdığım bildiğim her kapıya başvurmuş, ama olumlu bir yanıt alamamıştım.
"O Türküyü Söyle" kitabımı okuyan bir arkadaşımın teklifine hemen evet demiştim.
Zindanın belgesel filmini çekmenin mümkün olduğunu söyleyince sevinmiştim.

Son Güncelleme (Pazartesi, 10 Ekim 2011 01:28)

Devamını oku...