Cumartesi, 23 Şubat 2019
Anasayfa Belgeler

Belgeler

Suç ortaklığı

orhanmirogluAyten Öztürk yazısına değerli okurlar büyük bir ilgi gösterdi. Kendisi de doktor olan ve Almanya’da yaşayan bir okur, yazıdan sonra raporda imzası olan Dr. Zülfü Kılıç’ı aramış ve konuşmuş. Dr. Kılıç, bunun bir otopsi raporu olmadığını, “harici ölüm tesbit raporu” olduğunu söylemiş.
Bu neyi değiştirir? Dr. Kılıç ve Dr. Akpolat öyle güçlü bir “tesbit” yapmışlar ki, kendi ifadeleriyle klasik otopsiye gerek bile görmemişler!
Ayten’in vücudundaki tahribatı, organlarının kesilmesini, gözlerinin çıkarılmasını “arazi eğimiyle” açıklamışlar, fabrikada çalıştığı günleri, toprağın altında geçmiş günler olarak kabul etmişler!
İşkenceyle öldürülmüş bir kadının, gözleri, dudakları, kulakları bir hafta- on gün içinde tamamen nasıl çürür?

Devamını oku...

 

Savcı ve doktorlar ne dedi?

ozturkAyten Öztürk'ün otopsi raporunu imzalayan savcı ve doktorlar çelişkiler için ne dedi?
T24- Hazal Özvarış
T24, Tunceli’de 1992 yılında işkenceyle öldürülen Ayten Öztürk’ün otopsi raporundaki “gariplikler” hakkında raporda imzası bulunan isimlerle görüştü.  Doktor Zülfü Kılıç, “adli talep olmadıkça konuşmayacağını”, Doktor Nusret Akpolat, “yazılı açıklama yapacağını” söyledi. Rapora savcı olarak imza koyan Mehmet Ali Gürbüz ise“Rapor doğru. Uydurmaları yapanlar, devlete kefen biçenlerdir” dedi.
Hıdır Öztürk, İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'nun Terörden Kaynaklı Yaşam Hakkı İhlalleri Alt Komisyonu'na 1992’de kızı Ayten Öztürk’ün işkenceyle öldürülmesini "Cesedi parçalanmış, gözleri çıkarılmış, kulakları kesilmiş bir evladın babası olarak buradayım” diyerek anlattı. Ardından, Taraf yazarı Orhan Miroğlu, eskiden PKK’nın önemli isimlerinden olan Selim Çürükkaya’nın, aynı zamanda eşinin kız kardeşi olan Ayten Öztürk’ün otopsi raporuna dair kendisine gönderdiği mektubu (02.01.2012) yayımladı. Çürükkaya, rapordaki “gariplikleri” şu sözlerle anlattı:

Son Güncelleme (Cumartesi, 07 Ocak 2012 14:44)

Devamını oku...

 

İngilizce kitabım, Afrikada ki açlara yardım için

selim-ueruekkayaSelim Çürükkaya / İngilizce olarak bir kitabım yayınlanmış ama benim haberim yok. Produktbeschreibungen

Kurzbeschreibung

Please note that the content of this book primarily consists of articles available from Wikipedia or other free sources online. Selim Çürükkaya in 1954 in what was then Tanzut, born to a village in the province of Bingöl in the river valley between the towns of Palu and Murat Genç. He attended primary school in the village and learned Turkish. After completing primary school, the village was renamed to İkizgöl. After primary school he went to live with an uncle in Ceyhan (in the Province of Adana), in order to visit the middle school. He stopped going to school and worked in a coal merchant and cafes. In the early 1970s he moved back to Bingol to finish high school. The village was temporarily destroyed by a landslide and elsewhere, 17 km from Bingöl, under the name Yeniköy been rebuilt

Son Güncelleme (Pazartesi, 29 Nisan 2013 01:18)

 

Katillerin izinden, Ayten Öztürk' ün Otopsi raporu

tenaySelim Çürükkaya /  İki gün önce Hollandaya gittim. Orada bir yakınımı ziyaret ettim.  Bana  Ayten Öztürk‘ ün otopsi raporunu verdi, inceledim, çok çarpıcı bir durumla karşılaştım. İki doktor ve bir savcı tarafından düzenlenen otopsi raporu korkunç bazı  gerçekleri  gözlerimin önüne seriyordu. Örneğin Ayten Öztürk 27 Temmuz 1992 günü akşam üzeri saat 17,30 da beyaz renkli bir arabayla, dört kişi tarafından evinin önünden kaçırılmıştır. Otopsi raporunda yazıldığı gibi 8 Ağustos 1992 günü akşam üzeri cesedi Elazığ Karşıyaka Kartaltepe mevkiisinde yarı gömülü olarak bulunmuştur. Yani Ayten Öztürk‘ün kaçırılması  tarihi ile cesedinin bulunması tarihi arasında tam on bir gün zaman vardır.  Durum böyle iken; otopsi raporunda cesedin en az bir buçuk veya iki ay gömülü kaldığını yazıyor. Ayten Öztürk ün doktor eniştesi ve hemşire bacısına göre Ayte‘nin  kulakları, dudakları kesilmiş, gözleri çıkarılmış tanınmaması için yüz derisi soyulmuştur. Ama otopsi raporuna göre Ayten Öztürk’ün cesedi toprak altında bir buçuk veya iki ay kaldığından, dudaklar gözler ve kulaklar çürümüştür.  Yine Ayten Öztürk‘ ün yakınlarına göre Ayten‘ in saçları ve kafa derisi yüzülmüştür. Otopsi raporuna göre Ayten Öztürk‘ ün gömülü olduğu yerin üzerinde saç kılları bulunmuştur. Otopsi raporuna göre saçlarının kazınmasının nedeni ise;  cesedin üzerindeki 15 santimlik toprak alınırken, kürek kazma ile saçın sürtüşmesinden ileri gelmiş olabilirmiş!

Son Güncelleme (Salı, 03 Ocak 2012 22:02)

Devamını oku...

 

Çürükkaya seys


The ex-PKK member Selim Çürükkaya who lives in Germany, claims in a statement that he escaped an assassination plot against him on 8 February and that the Turkey's Kurdistan Workers' Party (PKK) has set up a new death list, which includes his name. In the past Çürükkaya said that dozens of people in the PKK executed because of Ocalan's despotic rule.

According to Çürükkaya the PKK decided in their last meeting in the Qandil mountains to silence PKK-critics. The PKK decided to kill Nasname editor Sukru Gülmüş,www.ekurd.netPSK leader Kemal Burkay, HAK-PAR member İbrahim Guclu, author Ismail Besikci, former PKK members Hüseyin Yıldırım and Selahattin Çelik. Also the writers of Kurdistan Aktuel, Nasname, Rizgari, Newroz.com are targeted. Recently there were also claims that the armed wing of the PKK (HPG) threatened Beşikçi.


Selim Curukkaya 

Son Güncelleme (Çarşamba, 15 Ağustos 2018 18:58)

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...