Cuma, 22 Haziran 2018
Anasayfa Belgeler

Belgeler

Şemdin Sakık' tan mektup 3

sendinnnsakSelim Çürükkaya / Benim adıma birileri Şemdin Sakık'a mektuplar yazıp ona hakaretler ediyormuş, ben bu durumu daha önce kendi sayfamda açıklamış, bu güne kadar Şemdin Sakık'a mektup yollamadığımı söylemiştim. Geçenlerde Serçavan adlı sitede Şemdin Sakık'ın bana hitaben yazdığı üçüncü bir mektup'a rastladım. Nihayet Şemdin hakaret içerikli mektupların benim tarafımdan ona yollamadığımı anlamıştır. Serçavan sitesinde yayınlanan ve bana hitaben yazılan mektup bilgi içerdiği için kamuoyu ile paylaşmaya karar verdim:

 

Son Güncelleme (Perşembe, 29 Mart 2012 05:51)

Devamını oku...

 

Hasan Çürükkaya nın son gecesi

 
 
 
 

 dhasanHasan Çürükkaya 1991 Tarihinde Silvan mıntıkasında yaşamını yitirmeden önce onunla olan bir arkadaş o günleri anlatmış bir belge olarak bu sayfaya Aldık: "Köye vardığımızda saat gecenin on biri oluyordu. Ay olmamasına rağmen ışıklar ve sokak lambaları  köy yerini gündüz aydınlığına çevirmişti. İyice kontrol ettikten sonra M. arkadaşın evine yöneldik. Ev kalabalıktı. Onlarca insan büyük bir insan coşkuyla karşıladı bizi. 

Bu sıcak karşılamanın ardından sohbet başladı. Açılan sohbet yemekte de devam etti. Konuşmalar genelde korucubaşı Fako unsuru üzerinde kilitlenmişti. Fako unsuru her yeri yakıp yıkıyor, halka kan kusturuyordu. Halk ise neden bugüne kadar cezalandırılmadığını soruyor, adeta sitem ediyordu.

Son Güncelleme (Çarşamba, 27 Mart 2013 10:39)

Devamını oku...

 

Suç ortaklığı

orhanmirogluAyten Öztürk yazısına değerli okurlar büyük bir ilgi gösterdi. Kendisi de doktor olan ve Almanya’da yaşayan bir okur, yazıdan sonra raporda imzası olan Dr. Zülfü Kılıç’ı aramış ve konuşmuş. Dr. Kılıç, bunun bir otopsi raporu olmadığını, “harici ölüm tesbit raporu” olduğunu söylemiş.
Bu neyi değiştirir? Dr. Kılıç ve Dr. Akpolat öyle güçlü bir “tesbit” yapmışlar ki, kendi ifadeleriyle klasik otopsiye gerek bile görmemişler!
Ayten’in vücudundaki tahribatı, organlarının kesilmesini, gözlerinin çıkarılmasını “arazi eğimiyle” açıklamışlar, fabrikada çalıştığı günleri, toprağın altında geçmiş günler olarak kabul etmişler!
İşkenceyle öldürülmüş bir kadının, gözleri, dudakları, kulakları bir hafta- on gün içinde tamamen nasıl çürür?

Devamını oku...

 

Savcı ve doktorlar ne dedi?

ozturkAyten Öztürk'ün otopsi raporunu imzalayan savcı ve doktorlar çelişkiler için ne dedi?
T24- Hazal Özvarış
T24, Tunceli’de 1992 yılında işkenceyle öldürülen Ayten Öztürk’ün otopsi raporundaki “gariplikler” hakkında raporda imzası bulunan isimlerle görüştü.  Doktor Zülfü Kılıç, “adli talep olmadıkça konuşmayacağını”, Doktor Nusret Akpolat, “yazılı açıklama yapacağını” söyledi. Rapora savcı olarak imza koyan Mehmet Ali Gürbüz ise“Rapor doğru. Uydurmaları yapanlar, devlete kefen biçenlerdir” dedi.
Hıdır Öztürk, İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'nun Terörden Kaynaklı Yaşam Hakkı İhlalleri Alt Komisyonu'na 1992’de kızı Ayten Öztürk’ün işkenceyle öldürülmesini "Cesedi parçalanmış, gözleri çıkarılmış, kulakları kesilmiş bir evladın babası olarak buradayım” diyerek anlattı. Ardından, Taraf yazarı Orhan Miroğlu, eskiden PKK’nın önemli isimlerinden olan Selim Çürükkaya’nın, aynı zamanda eşinin kız kardeşi olan Ayten Öztürk’ün otopsi raporuna dair kendisine gönderdiği mektubu (02.01.2012) yayımladı. Çürükkaya, rapordaki “gariplikleri” şu sözlerle anlattı:

Son Güncelleme (Cumartesi, 07 Ocak 2012 14:44)

Devamını oku...

 

İngilizce kitabım, Afrikada ki açlara yardım için

selim-ueruekkayaSelim Çürükkaya / İngilizce olarak bir kitabım yayınlanmış ama benim haberim yok. Produktbeschreibungen

Kurzbeschreibung

Please note that the content of this book primarily consists of articles available from Wikipedia or other free sources online. Selim Çürükkaya in 1954 in what was then Tanzut, born to a village in the province of Bingöl in the river valley between the towns of Palu and Murat Genç. He attended primary school in the village and learned Turkish. After completing primary school, the village was renamed to İkizgöl. After primary school he went to live with an uncle in Ceyhan (in the Province of Adana), in order to visit the middle school. He stopped going to school and worked in a coal merchant and cafes. In the early 1970s he moved back to Bingol to finish high school. The village was temporarily destroyed by a landslide and elsewhere, 17 km from Bingöl, under the name Yeniköy been rebuilt

Son Güncelleme (Pazartesi, 29 Nisan 2013 01:18)

 
Diğer Makaleler...