Salı, 16 Ekim 2018
Anasayfa Belgeler

Belgeler

Derin PKK Kurucularını Tasfiye etti.

 

selimTürkiye gazetesinden Adem  Demir, benim kaleme aldığım PKK yi kimler kurdu adlı dizi yazımı okuyarak kendi mantığı doğrultusunda  Bir haber yapmıştır. Benim gazetecei Adem Bemir'in mantığına katılmam mümkün değildir. Dizi yazımda devlet ve Öcalan sistemi tarafından katledilen insanlar var.  Onların gerçek hikayesini yazdım. Haklı bir mücadele uğruna direnek yaşamını yitirenler var. Bunu hiç kimse görmemezlikten gelemez. Bu noktayı gözönünde bulundurmanızı istiyor ve   Adem Demir' in kendisine ait yorumunu yayınlıyorum:

 

  Adem Demir /07 Mart 2012 Çarşamba Derin PKK, kurucularına bile acımadı! 35 Kurucu Öcalan ve ekibi tarafından infaz edildi. Önemli bir bölümü ölüme gönderildi. Birçoğu da hain damgası yedi.

Son Güncelleme (Perşembe, 08 Mart 2012 22:06)

Devamını oku...

 

Şemdin Sakık' tan mektup 3

sendinnnsakSelim Çürükkaya / Benim adıma birileri Şemdin Sakık'a mektuplar yazıp ona hakaretler ediyormuş, ben bu durumu daha önce kendi sayfamda açıklamış, bu güne kadar Şemdin Sakık'a mektup yollamadığımı söylemiştim. Geçenlerde Serçavan adlı sitede Şemdin Sakık'ın bana hitaben yazdığı üçüncü bir mektup'a rastladım. Nihayet Şemdin hakaret içerikli mektupların benim tarafımdan ona yollamadığımı anlamıştır. Serçavan sitesinde yayınlanan ve bana hitaben yazılan mektup bilgi içerdiği için kamuoyu ile paylaşmaya karar verdim:

 

Son Güncelleme (Çarşamba, 15 Ağustos 2018 19:00)

Devamını oku...

 

Hasan Çürükkaya nın son gecesi

 

 dhasanHasan Çürükkaya 1991 Tarihinde Silvan mıntıkasında yaşamını yitirmeden önce onunla olan bir arkadaş o günleri anlatmış bir belge olarak bu sayfaya Aldık: "Köye vardığımızda saat gecenin on biri oluyordu. Ay olmamasına rağmen ışıklar ve sokak lambaları  köy yerini gündüz aydınlığına çevirmişti. İyice kontrol ettikten sonra M. arkadaşın evine yöneldik. Ev kalabalıktı. Onlarca insan büyük bir insan coşkuyla karşıladı bizi. 

Bu sıcak karşılamanın ardından sohbet başladı. Açılan sohbet yemekte de devam etti. Konuşmalar genelde korucubaşı Fako unsuru üzerinde kilitlenmişti. Fako unsuru her yeri yakıp yıkıyor, halka kan kusturuyordu. Halk ise neden bugüne kadar cezalandırılmadığını soruyor, adeta sitem ediyordu.

Son Güncelleme (Çarşamba, 15 Ağustos 2018 19:00)

Devamını oku...

 

Suç ortaklığı

orhanmirogluAyten Öztürk yazısına değerli okurlar büyük bir ilgi gösterdi. Kendisi de doktor olan ve Almanya’da yaşayan bir okur, yazıdan sonra raporda imzası olan Dr. Zülfü Kılıç’ı aramış ve konuşmuş. Dr. Kılıç, bunun bir otopsi raporu olmadığını, “harici ölüm tesbit raporu” olduğunu söylemiş.
Bu neyi değiştirir? Dr. Kılıç ve Dr. Akpolat öyle güçlü bir “tesbit” yapmışlar ki, kendi ifadeleriyle klasik otopsiye gerek bile görmemişler!
Ayten’in vücudundaki tahribatı, organlarının kesilmesini, gözlerinin çıkarılmasını “arazi eğimiyle” açıklamışlar, fabrikada çalıştığı günleri, toprağın altında geçmiş günler olarak kabul etmişler!
İşkenceyle öldürülmüş bir kadının, gözleri, dudakları, kulakları bir hafta- on gün içinde tamamen nasıl çürür?

Devamını oku...

 

Savcı ve doktorlar ne dedi?

ozturkAyten Öztürk'ün otopsi raporunu imzalayan savcı ve doktorlar çelişkiler için ne dedi?
T24- Hazal Özvarış
T24, Tunceli’de 1992 yılında işkenceyle öldürülen Ayten Öztürk’ün otopsi raporundaki “gariplikler” hakkında raporda imzası bulunan isimlerle görüştü.  Doktor Zülfü Kılıç, “adli talep olmadıkça konuşmayacağını”, Doktor Nusret Akpolat, “yazılı açıklama yapacağını” söyledi. Rapora savcı olarak imza koyan Mehmet Ali Gürbüz ise“Rapor doğru. Uydurmaları yapanlar, devlete kefen biçenlerdir” dedi.
Hıdır Öztürk, İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'nun Terörden Kaynaklı Yaşam Hakkı İhlalleri Alt Komisyonu'na 1992’de kızı Ayten Öztürk’ün işkenceyle öldürülmesini "Cesedi parçalanmış, gözleri çıkarılmış, kulakları kesilmiş bir evladın babası olarak buradayım” diyerek anlattı. Ardından, Taraf yazarı Orhan Miroğlu, eskiden PKK’nın önemli isimlerinden olan Selim Çürükkaya’nın, aynı zamanda eşinin kız kardeşi olan Ayten Öztürk’ün otopsi raporuna dair kendisine gönderdiği mektubu (02.01.2012) yayımladı. Çürükkaya, rapordaki “gariplikleri” şu sözlerle anlattı:

Son Güncelleme (Cumartesi, 07 Ocak 2012 14:44)

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...