Pazartesi, 18 Şubat 2019
Anasayfa Yazılar Makalelerim

Makalelerim

Sözün Bittiği yer; Ölüm!

 

hasanSözün Bittiği yer Ölüm!

Selim Çürükkaya / Bizim kuşağın klasik kahramanlarından biriydi. Daha gençken ülkesinin köy ve kasabalarındaki zulmü hisseti. Dehaqlar gördü her yerde. Ve Kawa olmaya karar verdi. Ülkesinin gençlerini bir araya getirmeye çalıştı.. Zalimler kelle avcılığına çıkmışken o çok uğraştı.. İstanbul dan Adıyaman a, ordan Muş’ a ulaştı...

 

Yeni Kürt Politikası

sakikoSelim Çürükkaya / Kobane Türkiye hükümetinin politikasını değiştirdi. Nasıl mı? Anlatayım.. Başka bir makalemde yazmıştım, İŞİD Güney Kürtlerini Türkiye'ye tam olarak muhtaç etmek ve kucağına itmek gayesi ile Erbi ve Şengal e saldırtıldı. İran ve ABD nin ani müdahalesi ile bu oyun bozuldu, plan tutmadı.

Son Güncelleme (Salı, 18 Kasım 2014 16:16)

Devamını oku...

 

Kurban Bazramınız Kutlu Olmasin!

isid belasiSelim Çürükkaya  / Kurdistan Aktuel / Kurban bayramı denilince, gözlerimizin Önünde bıçaklarla kesilmiş on binlerce koyun, koç ve dana canlanıverir. Ve artık her kurban kesen kişi bir İŞİD çi gibidir. Kurban kesmek barbarlıktır! Sizin bu barbarlığınızı gören, onu bir kültür olarak benimseyenlerden İŞD çiler çıkıyor! Sizin Koyun ve koç kestiğiniz gibi onlar, insan kesiyor! Mantığınız aynı, bıçaklarınız aynı, dilinizden dökülen Allah kelimesi aynı! Dünyada devletsiz bir halk buldunuz! Sahipsiz, kimsesiz ve biçare Biz Kürtleriz, cellatlarınız bizi kesiyor! Siz namaz kılanlar, oruç tutanlar, bu manzarayı seyir ediyorsunuz!

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:21)

Devamını oku...

 

Beni Duyuyor musun, Kurdistan?

kurdistanSelim Çürükkaya / Beni Duyuyor musun Kürdistan? Neden dört parçaya bölündüğünü biliyor musun? Neden acı çektiğini? Neden darmadağan olduğunu?

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:18)

Devamını oku...

 

Qandil Dağına İlk ve Son Seslenişimdir!

Qandil Dağına İlk Ve Son Seslenişimdir!

Selim Çürükkaya / Sayın Karasu, Bayık, Karayılan, Altun ve Kaytan, ülkemiz Kürdistan ın dört bir yanı ateşler içinde. Anneler kan ağlıyor, Babalar çaresiz, şerefımiz, namusumuz, haysiyetımiz ayaklar altında. Kadınlarımız bu çağda köle olarak pazarlarda satılıyor

 
Qandil Dağına İlk Ve Son Seslenişimdir!
 

Xanekin, Şengal, Kobani den hewarlar şivanlar yeri göğü inletiyor. 

Biz ulus olarak büyük bir felaketle karşı karşıyayız.
Önce bu felaketin ne olduğunu size anlatayım: 
Sizde çok iyi biliyorsunuzki, Suriye rejimine karşı isyan başlayınca, bu isyancılara ilk desteği veren ülke Türkiye idi. Isyancılar içindeki en barbarı işid grubu, Türk subayları tarafından organize edildi, eğitildi, sillahlandırıldı.
Bu örgütün uluslararası militanları Türkiye üzeri Suriye ye yollandı. 
Bu günkü Türkiye Başbakan ı Ahmet Davutoğlu İşid ın organizatörü ve mimarıdır.

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 21:18)

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...