Güncel

Koyun Postundaki Kurdun Gerçek yüzü

Selim Çürükkaya / Değerli okuyucular,

 vengma.net, madiya.net ve sosyal medya hesaplarımdan “Apo’nun Ayetleri” kitabımı dizi yazı olarak vermeyi düşündüğümü iki yazı yazarak anons ettim.

Gelen öneri ve eleştirileri dikkatle okudum. Şu karara vardım. Ben Apo’yu anlatmıştım. Bir de Apo kendisini anlatmış. Onu yayınlayayım dinleyin. Benim 1993 Yılında anlattığım Apo ile 1999 yılında Apo’nun kendi kendisini anlatmasını karşılaştırın.

Ben o kitabı, Kürt halkının doğruları görmesi, Suriye İran ve Irak’ın güdümüne sokulan PKK’den Kürt halkına bir hayır gelmeyeceğini gördüğümden, Kürt halkının kendisine yeni bir yol bulması için yazdım.

1980 yılında cezaevine girmiş, 1991 yılında tahliye olmuştum. Bir ay kadar Türkiye’de kaldıktan sonra Bekaa Vadisi’ne gitmiştim. Orada, süre içinde Abdullah Öcalan’nın koyun postuna bürünmüş sürünün içinde gizlenmiş bir “kurt” olduğunu fark etmeye başladım. Zaman içinde daha yakın takibe aldığımda telef ettiği koyun ve keçi sayısının haddi hesabının olmadığını gördüm. Sürünün içinde koyun postunun altında gizlenmiş bu “kurdu” herkese gösterebilmek amacıyla “Apo’nun Ayetleri”ni kaleme aldım.

Tarih benim yazdıklarımın doğruluğunu veya yanlışlığını elbette ortaya çıkaracaktı.

Nihayet Abdullah Öcalan 1999 tarihinde Kenya’da bir uçağa binerek Türkiye’ye geldi; Türk Genelkurmay Başkanlığı’nın görevlendirdiği Albay Hasan Atilla Uğur’un karşısına oturdu üstündeki koyun postunu çıkardı ve kendisinin nasıl birisi olduğunu kendi ağzıyla anlattı. Öcalan’ı kendi sesinden, kendi jestleri ve mimikleri, kendi nefes alış verişi, kendi kelimeleri ile izleyiniz. Ardından www.madiya.net sayfasını tıklayın orada Apo’nun Ayetleri’ni okuyunuz.

Benim anlattıklarıma inanmıyorsanız bari onun anlattıklarına inanınız; ona da inanmayacaksanız teleflik koyun olmaya adaysınız.

Başka bir ifadeyle söyleyecek olursam…

A. Öcalan’ı bizzat kendi sesinden dinlediğiniz halde, siz hâlâ Öcalan’ı, Kürtlere faydası olabilecek bir kişi olarak görüyorsanız, sorun Öcalan’da değil sorun sizdedir.

Selim Çürükkaya

1954 te Bingöl' de doğdu. Öğretmen okulundan mezun oldu. Siyasi nedenlerle on bir yıl hapis yattı. Gazeteci ve yazar. Yayınlanmış 10 Kitabı var. Siyasi mülteci olarak Almanya'da yaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu