Makalelerim

Önce O zincirleri koparınız

Selim Çürükkaya / Kek Mahmut Alınak Merhaba, yeni parti ile ilgili çağrınızı okudum ve yayınladım. Ama teşhislerinize katılmadığımı belirteyim. Siz BDP li Milletvekilleri ve Belediye başkanlarının, politika yapamadıklarını söylüyor ve yeni bir partiyi kurma çağrısını bu yüzden yapıyorsunuz. Bana göre siz teşhisi yanlış yapıyorsunuz. Politika yapamıyorlar dediğiniz kişiler, neden poltika yapamıyorlar? Önce bunun üzerinde duralım mı? Belediye Başkanlarını ve Milletvekillerini politika yapmaktan men eden nedir? Bunun üzerinde konuşalım  mı? Gerçeği izah edemediğiniz için devlet veya AKP  politika yapmalarını engelliyor diyeceksiniz. Ama buna beni inandıramazsınız.

 
Milletvekilerimiz halk tarafından seçilmeden önce, başkaları tarafından zaten seçilmişlerdi. Halk tarafından seçilmeleri demek, halkın temsilciliğini yaparlar anlamına gelmiyordu. Kürdistanda silah kimlerin elinde ise, kim insan öldürüyorsa, korkutuyorsa, susturuyorsa onun sözü geçerlidir. Seçilenlerin politaka yapamamasının nedeni budur. Bu gerçeği önce kabul edeceksiniz. Seçilen milletvekillleri ve parti yöneticilerinin başbakan Rejep Tayip Erdoğan gibi, “tek ülke tek bayrak, tek millet”dediğini söylüyor ve eleştiriyorsunuz. Ama bu sloganları onlara ezberletenleri ya görmüyorsununuz, yada onları övüyorsunuz. buda sizin politikasızlığınız, size göre ise, politikanız!

 

Yeni siyaset dediğiniz de; kendilerini Meclisin önünde bağlasınlar, başbakanlığın önünde kendilerini zinciri vursunlar gibi yöntemleri öneriyorsunuz. Bu siyaset değildir kek Mahmut, kendimize gelelim! Kürt halkı ve davası haklı bir davadır, bu dava meclis dahil bütün kürsülerde savunulmalıdır. Onu savunacak ve herkesi ikna edebilecek Kürt aydınları ve politikacıları vardır. Halkı ve haklı davayı savuna bilmek için, önce Kürt siyasetini rehin alanların vesayetinden kurtulunmalıdır. Bu yapılmadığı müddetçe, kendinizi zincire vurmakla bir şey yapamazsınız. Çünkü görünmez zincirlerle bağlanmışsınız. . Önce o zincirlerinizi koparınız!

Selim Çürükkaya

1954 te Bingöl' de doğdu. Öğretmen okulundan mezun oldu. Siyasi nedenlerle on bir yıl hapis yattı. Gazeteci ve yazar. Yayınlanmış 10 Kitabı var. Siyasi mülteci olarak Almanya'da yaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu