Bay Muhalif

Bay Muhalif: Korkarım

Akibeti hiç iyi olmamıştı. Caminin duvarına işeyen it misali bir delikte yakalanmış, bir Kürt hakim tarafından yargılanarak cehenneme gönderilmişti.

Bay Muhalif, İran daki Mollalara helal olsun yahu, vallahi hemen hemen her gün birkaç Kürdü ipin ucunda sallandırıyorlar. Bazen grup grup da cezalandırıyorlar, ardından boyunlarına ipleri geçiriyorlar, Vinçlere asarak çarşıda dolaştırıyorlar. Adeta herkese “bakın rahat durmazsanız sizi de böyle asarız” demek istiyorlar seyredenlere.

Bunlar da İŞİD li kardeşlerimizin arka yüzü gibidir. Biz Millet olarak idam edilen Kürtlerden de, onları idam eden İran devletinden de razıyız! Bu güne kadar hiçbir partimiz, yani ne Milliyetçi Hareket Partimiz, ne Ak Partimiz ne Kara Partimiz, Ne de Kürtlerin oyu ile Parlementomuza kadar gelen HDP miz Kürtleri asıyor diye İran’ı eleştirmedi.

Onlar iple asıyor biz kurşunla öldürüyoruz. Yaramız aynı yani. Bu yüzden İran bize tölerans gösteriyor. Onların partileri de bizim bu öldürme işimizi hoş görüyorlar. Yani her iki devlet de, devlet olarak hoşgörülüyüz!

Amerika ile Avrupa işimize burunlarını sokuyorlar. Baksanıza Tramp denilen adam yine gemilerini Körfeyziye kadar yollamış..

İran’ı halletse sıra bize gelecekmiş, ne isterler bu hıyarlar bizden yahu?

Biz İran’a, İran bize benzediğinden midir, nedir?
Gerçi onlar sakallı biz sakalsızız, ama aynı kafa olduğumuzu söylüyorlar.
Gemileri, Körfeyzinin etrafında dolandıklarında, hep rahmetli Saddam’ı hatırlarım. O da bir zamanlar Kur-an suresine dayanarak, El Anfal yapmıştı. 180 bin Kürdü katletmiş, beş binini topluca gazla öldürmüştü. Bundan önce de ufacık Kuveyt’e efelenmişti.

Akibeti hiç iyi olmamıştı. Caminin duvarına işeyen it misali bir delikte yakalanmış, bir Kürt hakim tarafından yargılanarak cehenneme gönderilmişti.

Devletsiz Kürdü durmadan öldürmenin ilahi cezası varsa eğer, Saddam hikayesinde ilahi adalet yerine gelmiş gibidir.

Korkarım ki aynı ilahi adelet önce İran’ın, ardından bizim Saddamlaşmamızla tecelli olacaktır.
Korkarım. Çünkü etme bulma dünyasında yaşıyoruz.

Selim Çürükkaya

1954 te Bingöl' de doğdu. Öğretmen okulundan mezun oldu. Siyasi nedenlerle on bir yıl hapis yattı. Gazeteci ve yazar. Yayınlanmış 10 Kitabı var. Siyasi mülteci olarak Almanya'da yaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu