Belgeler

ABd konsolosluğundan davet

Kürt heyeti Amerika konsolosluğunu davet etti

Kurdistan-Aktuel habermerkezi: Bu akşam 04.10.008  Kuzey Almanya Kürt platformu heyeti Almanya’ nın Hamburg konsolosluğunun daveti üzerine Damtor semtindeki Amerika Eğitim merkezine gitti. Binanın dışında Kürt heyeti karşılayan bayan konsolos, Kürt heyetle birde hatıra fotoğrafı çektirdi. Kürt heyetinin mensubu bir bayan, üzerinde Kürt ve Amerika bayraklarının bulunduğu bir çiçeği konsolos görevlilerine verdi.

Elektronik kontrolden geçip binaya giren heyet büyük bir salona alındı. Amerika eğitim merkezi binası tıklım tıklım doluydu. Büyük salonlarda televizyon stüdyoları kurulmuş, bir salonda Alman ZDF televizyonu, başka bir salonda Amerikanın CNN televizyonu naklen yayın yapıyordu. Basın mensupları, politikacılar, elçiler ve seçim merakı içinde olan başka meslekten insanlar  dev ekranlardan seçim sonuçlarını izliyorlardı.
Bu gece sabaha kadar açık olan Hamburg’daki Amerika eğitim binası seçimleri izleme merkezi olarak hazırlanmıştı.

Selim Çürükkaya

1954 te Bingöl' de doğdu. Öğretmen okulundan mezun oldu. Siyasi nedenlerle on bir yıl hapis yattı. Gazeteci ve yazar. Yayınlanmış 10 Kitabı var. Siyasi mülteci olarak Almanya'da yaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu