Belgeler

Kürt Ergenekonu

Doktor Sait Çürükkaya, Kürt Ergenokununu teşhis etti.

Sait Çürükkaya/ Temiz bir toplum yaratmak ancak o toplumda yasaların hakim olması ile mümkündür.
Kanun uygulayıcıları, elinde silah ve para olanlardan daha etkili olduğu toplumlar temiz toplum olmaya adaydır.

Türkiye’ de yapılan Ergenekon operasyonlarından sonra
Kürtlerin de  bir “Ergenekonu” olduğu konusunda yoğun tartışmalar var.
Öcalan kendisini eleştiren kürtlerin “Kürt gladyosu” olduğunu açıkladı.
Gerçek bu mu?
Kürt Gladyosu nedir?
Kürt Gldyosu, DTP içinde resmi görevliler dışında kendilerine:
siyasi komiser” veya „Irade temsilcisi” deyip resmi görevlilerden daha fazla yetkili olanlardır.
Kürt Gladyosu, Kürtlere bir yararı olmayan savaşa karşı çıktıkları için Faruk Bozkurt, Berzan Dürre, Kani Yılmaz, Sabri Tori gibi yüzlerce Kürt’ ü öldürenlerdir.
Kürt Gladyosu, Qandilde oturup bir gün bile savaşın içine girmeyen, ama gencecik insanları bir ulusun kurtuluşu icin değil de, bir şahsın unutulup gitmesini engelemek için Hakkari’ de Şırnak’ta, Mersin’de bombalar patlatıp kaos yaratarak Kürt Gladyosunu korku ile ayakta tutmak isteyenlerdir.

Kürt Gladyosu, Anti demokratik totoliter örgütlenmeye karşı çıktığı için Diyarbakır’da Hikmet Fidan’ı katledenlerdir.

Kürt Gladyosu, 2004 de Kandile gidip PKK kongresine katılıp orada savaş kararı çıkaran, Türk Özel Kuvvetlerde görevli Oğuz adlı kişi ile görüşen Apo nun Avukatlarıdır.

Kürt Gladyosunun başı, İmralıda defalarca Ergenekonla  görüştüğünü itiraf eden ve Türk Ergenekonunun „Kuvvaye Milli” ruhuna denk „Kuvvayi Demokrasi” yi savunan ve Türk Gladyosu ile Kürt Gladyosunu bir araya getiren Öcalandır.
Kürt Gladyosu, Gazetelerde kendi ismini kullanmayacak kadar korkak olup kod isimler altında başkalarına saldıran, aşağlamalarda bulunan Delil Karakoçan kodlu Şamil Batmaz gibileridir.

İşte bu beyefendi Ozgür Politika gazetesinde “Kürt Gladyosu Çürükkayalar” başlıklı bir yazı yazmıştır.
Bu adı geçen şahıs veya kürt Gladyosunun tetikcisi 13. 08.2008 tarihli Hürriyet gazetesinin bir haberinden yola çıkarak, İmralıda bulunan ve her gün Türk savcısına yalvarıp gönüllü itiraflarda bulunmak istediğini belirten önderinin söylediklerini birleştirerek Örgütten ayrılan bazı kişileri Ergenekon ile bağlantı içinde olduğunu iddia etmektedir.

Ergenekon belgeleri incelediğinde Apo  ve Avukatları, başta Doğan Erbaş  olmak üzere sürekli bu örgüt ile bağlantı içinde  PKK ve gerillayı nasıl Ergenekonun denetimine alma çabaları içinde oldukları kolaylıkla anlaşılır

Ortaya çıkan tüm belge bilgi,kanıt ve telefon konuşmalarını görmemezlikten gelen sayın Ş. Batmaz ele geçirilenler içinde , Selim Çürükkaya, Necdet Buldan, Şükrü Gülmüş, Yılmaz Kaya, Zeki Öztürk’ ün Telefon numaralarının yazılı olduğu belgeden  http://www.moralhaber.net/44552_Ergenekon-un-delil-klasorleri%C2%A0Tikla-ve-indir.htm. deki 19 Klasöre Bakınız) yola çıkarak bu kişilerin Ergenok ile bağlantıları olduğunu idda etmektedir.
Ama bu belge iyi incelendiğinde ayrıca PKK nin şu anda Avrupa sorumlularından Ahmet Aktaş ile bir Kürt Alman Dostluk derneği ile Davut Bağıstani’ninde tel numaraları mevcuttur, Ve yine bu belge incelendiğinde Kandildeki Başkanlık konseyi üyelerinin isimleri, soy isimleri, Parti meclis üyelerinin isimleri soy isimleri, kullandıkları telefon numaraları, Pkk ye ait derneklerin ve başkanlarının isimleri telefon numaraları mevcuttur.
Sayın Batmaz bir hileye başvurarak bunları yazmamıştır.

Yukarda adı geçen ve Öcalanın kirli ilişkilerine karşı açık tavır takınan kişilerin Telefonlarına herkes zaten internet üzerinden ulaşabilir.
Ama ben daha ilginç bir olaya değinmek istiyorum.

2001 yılının sonlarında Almanya da bulunan Zeki Öztürk’ün yanına Diyadin’li Şerif adında bir PKK li gelip, “PKK deki Özel Kuvvetler, beni seni öldürmek için göndermiş ama ben bu eylemi yapmaktan vazgeçtim, örgütle ilişkimi kestim bana yardım edin” demiştir. Tabiki Sayın Öztürk aynı zorlukları yaşadığı için gücü oranında bu kişiye yardımcı olmuş, belli bir süre sonra bu kişi tekrar PKK ye geri dönüp; yukarıda ismi geçen kişiler hakkında Telefon numaraları dahil tüm bilgileri PKK’deki Özel kuvvetler den sorumlu Duran Kalkan Ali Haydar Kaytan başta olmak üzere sorumlu kişilere vermiştir..

Hatta bu dönemde Öcalan’ın karanlık yüzüne karşı koyan bu kişileri kaçırma planları bile yapılmış ancak başarılı olunmamıştır.. İşte o günler de PKK ye verilen bu bilgiler, bu günlerde Emekli Binbaşı Fikret Emek’ in ajandasında çıkmıştır!

Çünkü Ajanda da çıkan telefon ve Fax Numaraları bu insanların 2001- 2002 de kullanadıkları ve Diyadin’li Şerif`in Örgüte verdiği numaralardır.
Kandilde Ali Haydar Kaytan ve Duran Kalkan, muhtemelen Avukatlar aracı lığıyla  veya başka yöntemlerle Ergenokon ile ilişki içine geçip kendi elleri ne geçen bilgileri onlarla paylaşmakta, diğer taraftan ise Şamil Batmaz gibi tetikçiler ile Öcalan bizi Ergenekon ile ilişkilendirmektedir.
Asıl Ergenokon’un Kürt ayağı bu Kliktir. Bunların yaptıkları tüm oyunlar açığa çıkar korkusu ile bu oyunları görüp bunlara alet olmak istemeyenlere saldırmaktadırlar.

İşin ilginç tarafı bunların kendilerini savunmak için yaptıkları her savunma veya telaşla başkalarına karşı giriştikleri her saldırı onları ele vermektedir.

Sait Cürükkaya

Selim Çürükkaya

1954 te Bingöl' de doğdu. Öğretmen okulundan mezun oldu. Siyasi nedenlerle on bir yıl hapis yattı. Gazeteci ve yazar. Yayınlanmış 10 Kitabı var. Siyasi mülteci olarak Almanya'da yaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu