Güncel

AKP Yanlısı Yalakalara iki sözüm var!

AKP Yanlısı, daha doğrusu AKP li bazı “gazetecilerin” ve Milletvekillerin, tartışmalarını izledim.

Onlara göre Türk ordusunun Suriye’ye girmesi yüzde yüz haklıdır. Bu konuyu tartışmak hele hele bu politikaya karşı çıkmak kesin olarak vatana ihanettir.

Karşı çıkanlar ya PKK cidir, ya da Fetocudur. Kimse de Fetocu veya PKK ci olmayı göze almadığından, kıvırıp dururlar ve AKP liler karşısından mağlup pozisyondalar. 

Birisi demiyor ki, Ulan bizim ordumuz gitmiş başka bir ülkenin toprağını işgal etmiş, bizim ordumuz, Esat yanlıları hariç bütün katillerin, çapulcuların koruyucusu durumundadır. 
“Zeytin dalı” dediniz, bir şehri tanklarla toplarla bombaladınız, Öso olarak adlandırdığınız katilleri, halkın üzerine saldınız, binleri göçerttiniz, evleri talan ettiniz.

“Barış pınarı” dediniz, savaş açtınız.

“Kalkan” dediniz, Kürde kılıç oldunuz.
Barış maskesi altında savaş yapıyorsunuz. 

Bunu söyleseler Amerika da, Rusya da oradadır diyerek üste çıkmaya çalışırlar. 

Buna karşı ulan siz kimsiniz, Amerika ile Rusya kim? 

Rusya’nın bir höştü, Amerika’nın bir pıştıyla altınıza edersiniz. 

Siz oraya bir şeyleri talan etmek, zavallı Kürtleri kırmak ve onların bir hak almasını engellemek, bir de katilleri desteklemek için gittiniz. 

Ve neticede Kürtlere zarar verme dışında hiç bir kazancınız olmayacak, götünüze yiyeceğiniz son tekmeyle Suriye’den çıkacaksınız diyen yok ki!

Selim Çürükkaya

1954 te Bingöl' de doğdu. Öğretmen okulundan mezun oldu. Siyasi nedenlerle on bir yıl hapis yattı. Gazeteci ve yazar. Yayınlanmış 10 Kitabı var. Siyasi mülteci olarak Almanya'da yaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu