Güncel

Bahçeli ile Kaplan aynı safta

Joe Biden, (1) Gazetelerin yazdığına göre bundan yedi ay kadar önce  bir açıklama yapmış, bu açıklamaya göre de demiş ki, “Erdoğan teokrattır, biz iktidara gelirsek, muhalefeti destekleyeceğiz ve Erdoğan’ı devireceğiz.’

Önce Jeo Biden’in birinci tespiti üzerinde duralım:
Gerçekten Erdoğan bir teokrat mı?
Wiki Pedia’ya göre Teokrat olmanın tanımı şöyledir: “Teokrasi, dine dayalı yönetim biçimini tanımlamak için kullanılan terim. Daha doğru bir anlatımla, dini otorite organlarının siyasi otorite organları yerine devlet idaresini elde tuttuğu devlet biçimidir. Teokrasi en yalın anlamda “devlet işlerinden yönetim ile görevli din adamları (ör: Osmanlı Devletinde: ulema) sınıfının sorumlu olduğu ve devlet işlerinin dini temellere dayandırıldığı sistem”

Erdoğan rejimi yarı böyle, yarı da faşist bir rejimdir.
Gelelim Biden’in ikinci söylemine, Biden Sosyal Demokrat bir partinin Amerika Başkan adayıdır. Türkiye’deki Muhalefete destek olması çok doğal değil mi?

Yani Biden’in biz Muhalefete destek vereceğiz, Erdoğan’ı devirsinler demesi Biden’i Türkiye düşmanı mı yapıyor?

Seçimler aracılığıyla Muhalefetin, dünyadan da destek alarak Erdoğan’ın iktidardan uzaklaştırması, kesinlikle Türkiye’nin yararınadır.


Çünkü Türkiye de faşist teokratik bir diktatörlük vardır. Bu diktatörlük faşizmi kitleselleştirmiş ve Kürt halkına karşı amansız bir savaşı sürdürüyor, bununla yetinmiyor komşu ülkelere saldırıyor, orta doğudaki pek çok cephede savaşıyor, İŞİD’in yapamadıklarını yapmaya çalışıyor!

Durum böyle iken, demokrasi yanlılarının, Kürt Halkının açıkça Türkiye’deki Erdoğan rejimini bir seçimle devirmek için çaba sarfetmesi ve dünyadaki bütün demokratların desteklerini arkasına alması çok doğal görülmesi gerekirken, Kürt Hakının temsilcisi gibi gözüken eski HDP Milletvekili Hasip Kaplan, Jeo Biden’in sözleri karşısında köpürdü, “biz Kürtler kendi öz gücümüze dayanarak mücadele edeceğiz” laflarını sarffederek saflarını belirledi.

Ardından Kılıçdaroğlu karekterini belli etti, Meral Akşener ve Bahçeli koroya katılınca, Teokratik Faşist Diktatörlüğün cephesini bize gösterdiler.

Kürt halkının kökünü kazmak isteyen bir rejimin varlığı konusunda bütün kanatlar anlaşmış durumdalar.

Ama kazanamayacaklar, hem diktatörlük hem de uşakları yıkımla karşı karşıyalar.

Hasip Kaplan ile Bahçeli’nin aynı safta yer alması da onları kurtaramaz. Çükü zalimdirler, haksızdırlar ve çağ dışıdırlar.

Saddam ve Esat’ın akibeti onları bekliyor.

Molaların sonu onların da sonu olacaktır.

Kürdistan halkı Cengiz’in zulmünü gördü, Timur’un vahşetine de tanık oldu.

Şairin deyimiyle onlar göçüp gittiler gölgesiz, bunlar da gidecekler ve biz mazlumlar kalacağız, kimse merak etmesin!

(1)Joseph Robinette Biden Jr. (20 Kasım 1942), Amerika Birleşik Devletleri’nin 47. başkan yardımcısıdır. 20 Ocak 2009 tarihinde bu göreve başlamadan önce 3 Ocak 1973 tarihinden beri Delaware eyaletini ABD Senatosunda temsil etmekteydi. 2008 ABD başkanlık seçimlerinde Demokratik Parti’den başkanlığa adaylığını koydu ancak 3 Ocak 2008 tarihinde yapılan Iowa ön seçimlerinde başarısızlığa uğraması nedeniyle adaylıktan çekildi. 2020’de Amerika Başkanlığına aday oldu.

23 Ağustos 2008 tarihinde Demokratik Partinin Başkan adayı Barack Obama tarafından Başkan Yardımcılığına aday gösterildi. 4 Kasım 2008 tarihinde yapılan başkanlık seçimlerini Demokratik Parti kazandı. 20 Ocak 2009 tarihinde devlet başkanlığına seçilen Obama’nın yanında ABD Başkan yardımcısı olarak göreve başladı.

Selim Çürükkaya

1954 te Bingöl' de doğdu. Öğretmen okulundan mezun oldu. Siyasi nedenlerle on bir yıl hapis yattı. Gazeteci ve yazar. Yayınlanmış 10 Kitabı var. Siyasi mülteci olarak Almanya'da yaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu