Güncel

Lanet kardeşliğinize de dininize de

Selim Çürükkaya / Bu fotoğrafa iyice bir bakınız. Uzun saçlı iri yarı bir erkek, başı örtülü bir kadına yumruk sallamış. Muhtemelen kadın çenesinden darbeyi almış, görüntü de adamın yüzü net çıkmasa da kin yüklü bir kafaya sahip olduğu bellidir.

Kadın Sakarya’ya çalışmak için gitmiş, tek “suçu” var, Kürt olmak ve muhtemelen Kürtçe konuşmaktır. 

Diğer görüntüde 50 yaşların üzerinde bir erkek, belli ki çok dövülmüş, dünyası başına yıkılmış, kafası kırılmı,ş alnı yarılmış, parmağının kemiği belki de çatlamış, kan revan için dedir.

Kendisi de kadın gibi Kürt ve Sakarya ya çalışmaya gitmiş.

Türk devleti Mardin de onları aç bırakmış, çocuklarının karınlarını doyurmak için ta Mardin’den kalkmış, Sakarya’ya gitmişler. Orada kendi dilleriyle birbirleriyle konuşmuşlar. Ve bu durum Türkleri kızdırmış, saldırılarına uğramışlar!

Bu vahşi saldırının video görüntüleri var.
Bu saldırının resimleri var.
Bu görüntüler yayınlanınca, kimseler tepki verdi mi? Türk televizyonları bunu gördü mü?
Kadın hakları savunucuları kadına uygulanan şiddet hakkında tek bir kelime olsun etti mi?

Amerika’daki Irkçılığa karşı ayağa kalkan, Almanya’daki ırkçılığa karşı yırtınanların ses çıkardıklarını duydunuz mu?

Kürtler ile Türkler kardeştir, diyen pezevenklere, bu konuda televizyon kanallarında, köşe yazılarında eleştiri yaptıklarına rastladınız mı?

Aynı olay, İsrail de olsaydı, yani İsrail’e çalışmaya giden bir kadın ve erkek sırf Arap oldukları ve Arapça konuştukları için İsraillilerin linçine maruz kalsalardı, Türk ve Kürt Müslümanlar ne yapardı?

Sokaklara dökülmezler miydi?
İmamlar bu vahşet konusunda camilerde vaiz vermez miydi?
Hatta cuma günü camilerden çıkan “müslümanlar”, İsrail’i telin etmek için miting alanlarına koşmazlar mıydı?

Türklerin kardeşliği kardeşlik değil, dinleri de din değil. Kürtler, kolaylıkla artık Lanet gelsin kardeşliğinize lanet gelsin dininize diyebilmelidir.


Bir zalim, bir zorba, başı bağlı muhtemelen beş vakit namazını kılan bir kadını Kürtçe konuştu diye kameraların karşısında kinle nefretle yumrukluyorsa, bunu izleyen bir toplumun televizyonları, mahkemeleri, gazeteleri, camileri susuyorsa, bunun adı kardeşlik değil kalleşliktir.
Artık Kürtler bunu görmeli, bilmeli ve böyle bir kardeşliği lanetlemelidir.

Müslüman bir kadın ve erkek, Kürt oldukları ve Kürtçe konuştukları için eğer vahşice bir saldırıya uğruyor, linçe maruz kalıyorlarsa ve bunu gören, izleyen ve de duyan dindarlar,”bilmiyorum, duymadım görmedim” diyorlarsa, Kürtler bunlara lanet gelsin sizin dininize de demelidir.

Aşağıda ki klibi dikkatle izleyiniz. Güya Kürtler ile Türkler en azından bin yıldır birbirlerinin kardeşleri imiş ve yan yana yaşıyorlarmış hatta iç içelermiş. Fakat hala Kürtçeyi Çince zanneden Tükler var. Kürtçeyi duymayan milyonlarca Türk var. Bu zalim devlet bu Türkleri nasıl bu hale getir di? Cevapları izleyin ve durumu kavramaya çalışın.

Kürtçeyi Çince sanan Türk

Aşağıdaki klipte Heja Netırk Irkçılığı öylesine güzel anlatmıştır ki, insan izleyince, insanlığından utanır. Kürtlerin durumu şu anda Hitler’in yahudilerinden, yahudilerin Filistinlilerinden çok daha kötüdür. İzleyin ve düşünün..

Kürtçe müzik dinlediği için Ankara da üç Türkün bıçaklı saldırısıyla öldürülen Kürt Genç, Vali ve polisin babasıyla görüşmesinin ardından, öldürülen gencin babasının ağzından olay bir ırkçı saldırı olmaktan çıkarıldı.

Beşiri de uzman çavuşun tecavüzene uğrayıp intihar eden Kürt kızının tecavüzcüsü mahkeme kararıyla serbest bırakıldı. Türk basını kızı haksız çıkardı.

Ege bölgesinde baba ve oğul Kürtçe konuştukları için silahlı saldırıya uğra dı, birisi yaşamını yitirdi, “fail sarhoştur” diyerek üzeri örtüldü. Sakarya Valisi de kürt kadınlara saldırı olayını “iki aile kavgası” olarak gösterme peşinde:

Selim Çürükkaya

1954 te Bingöl' de doğdu. Öğretmen okulundan mezun oldu. Siyasi nedenlerle on bir yıl hapis yattı. Gazeteci ve yazar. Yayınlanmış 10 Kitabı var. Siyasi mülteci olarak Almanya'da yaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu