Makalelerim

bebek Azad’a işkence yapmışlar

Selim Çürükkaya / Hastaydım yatıyordum, huyum kurusun, haberlere bakmasam dayanamam, birde yazmasam! Ölürsem vasiyetimdir, yanıma bir Laptop ta bırakılsın!nNe olur ne olmaz bakarsınız beni gömdükten sonra imam: “haydi gidelim” deyince, bende yerimdem fırlayacağım,başım taşa çarpınca öldüğümü anlayacağım ve hemen laptopuma bir göz atıp olan bitenleri öğrenmeye çalışacağım.

Bu akşam da ölümün kardeşi bir uykudan uyandım, terlenmiştim, ateşim vardı, başım, kulaklarımın içi ağrıyordu. Bilgisyarımın başına geçtim. Radikal yazarı Yıldırım Türker’ in makalesi Kurdistan Aktuel de yayınlanmıştı. Ona bir göz attım. Yazdıkları, inanılmaz bir şey gibiydi! Azad İsminde bir bebek, 1998 yılının nisan ayında gözaltna alınmış. Polis annesiyle birlikte Azad’ da işkence yapmış. Yıldırım Türker Azad’ ın annesinin ifadesine makalesinde yer vermiş: „Oğlunun elinde sigara söndürüldüğünü, tekmelendiğini, kendisiyle birlikte cinsel tacize uğradığını iddia ediyordu. İstanbul Tabip Odası, A.T.’yi muayene etmiş, işkence belgelenmişti. Zaten Azat bebek kendisine sorulduğunda, ‘polisler cız yaptı’ diyormuş.

Makalenin devamını okuyorum, Polis bebeğe işkence yapmış ve babeğin avucunda sigara söndürmüş, üstelik çocuk bunu „polis cız yaptı” diye itiraf ederken, adli tıpta çocuk için verilen roporda  şu ifadeler var: 

 “Sinirlilik, polis gördüğünde ağlama, uykusundan korkarak uyanma, idrar ve dışkı kontrolünü kaybetme, yanında sigara içildiğinde ağlama ve ortamı terk etmek isteme,Sol eldeki izlerin çocuğun elinde uygulandığı iddia edilen sigara söndürme eylemiyle uyumlu olduğu, çocuğun sıkıntı bozukluğu da dahil tespit edilen ruhsal bozukluk halinin işkenceden sonra meydana gelmesi tıbbi bilgi ve mantığa uygundur”.

Evet ,ey insanlık, ey islamlık, ey politik islami örgütler! Bir buçuk yaşındaki bebeğin  sigara başından biraz daha büyük  avucu içinde sigara sürdüren İsrail Polisi değil, İstanbul Polisidir.
Evet duydunuz mu?
 İstanbul Polisi, yani Türkiye Cumhuriyeti Polisi birbuçuk yaşındaki Azad  bebeğin avucunda sigara söndürmüş!
Ve bundan daha korkuncu bu güne kadar ben dahil kimse bunu duymamış
Televizyonlar haber yapmamış
Köşe yazarları bu konuyu işlememiş.
Kimseler bu olayı protesto etmek için yürüyüş dahi yapmamış.
Acaba bu yeryüzünde birbuçuk yaşındaki bebeğe işkence yapan bir devlet var mı?
Veya olmuşmu?
Yani ne bileyim, Mısır Firavunları, Roma sezaları, Asur impartorları; Babil tiranları..
Tarih bilgimi yokluyorum, bir bulguya rastlayamıyorum!.
Ortaçağ Avrupa’ sına, Osman lı döneminde dolaşıyorum, bulgu yok!
Musolini, Hitler, Franko’nun vahşet arşivine göz atıyorum, nafile!
Ermeni katlimı, Ruanda, Somali katliamlarına, İsrail lilerin Filistin halkına yaptıklarına bakıyorum, buna benzer bir vahşete rastlayamıyorum.
İstanbul, yani Türk Polisi Millattan sonra 1998 Nisan’ ında Azad isimli bir Kürt bebeğe, annesinin gözleri önünde annesinin suçundan dolayı işkence yapmış ve bebeğin avucunun içinde sıgara söndürmüştür.

Ve bu suçu işleyen Polisler hakkında herhangi bir dava açılmamış, herhangi bir pois göz altına alınmamıştır.
Bizler insan olarak bu güne kadar bu olayı duymamış, bir tepki vermemişiz.
İsrail’ i Gazze de yaptıklarından dolayı kınayan Politik islamcı örgütler, bu olaydan dolayı suskun kalmışlar..
Türk televizyonlarının ekranları Azad’ a yapılanlar konusunda kapalı tutulmuştur..

Evet Azad’ ın avucunda söndürülen sigaranın acısını ciğerinde hissedip ayağa kalkmayanların benim için bundan sonra ne insanlığı, nede islamlığı vardır.
İnsanlık ve islamlık sözünü diline dolayanlara; haydi gidin be diyeceğim!
Azad, bu hasta halimle bunları senin için yazabildim, sigaranın yaktığı o küçük avucunu öpüyorum.
Selim Cürükkaya
aytenhasan93@hotmail.com Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
https://madiya.net/
http://www.diyarbakirzindani.com/
https://madiya.net/href

Selim Çürükkaya

1954 te Bingöl' de doğdu. Öğretmen okulundan mezun oldu. Siyasi nedenlerle on bir yıl hapis yattı. Gazeteci ve yazar. Yayınlanmış 10 Kitabı var. Siyasi mülteci olarak Almanya'da yaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu