Röportaj

Çürükkaya: Savcılara ifade vermem

Faili meçhul cinayetler konusunda devlet sanıktır.

Madiya.net: Sitemizin yazarlarından Selim Çürükkaya Ülke TV ye açıkladı. Türk savcılarına ifade vermeyi ahlaki bulmuyorum. Çüknü falli meçhullerin asıl sorumlusu devletin kendisidir. Şu anda devlet kendisini, hakem konumuna, PKK lilerin bir kısmını katil, bizi ve bazı başka Kürt aydınlarını da tanık olarak kullanmak istiyor. Bu ahlaki değil, faili meçhul cinayetler,  PKK, hizbullah köy korucuları,asker polis tarafından işlenmiştir.

Bütün bu yapılar, Ergenekon adlı yapı tarafından yönetilmiş. Ve Ergenekon da Genel Kurmay Başkanlığının emri altında  inşaa edilmiştir. Devlet hakem değil, sanıktır. Bundan dolayı bu soruşturmayı devlet yapamaz, Kürt ve Türk tarafını gerçek olarak temsil edecek bir yapı tarafından bu soruşturmanın yapılması gerekiyor diye düşünüyoruz.

Bu yapı da şu kesimlerden oluşabilir. Kürtlerin oyu ile seçilmiş beş milletvekili, Kürdistan daki barolardan beş avukat, Kürdistan’da seçilmiş beş  belediye başkanı, Kürt partilerden ve sivil toplum kuruluşlarından birer temsilci, Bunun tam karşılığı Türkeye’ den o kadar temsilciden iyi bir heyet oluşturulabilir.

Bunlara ünlü bazı yazarlar dahil edilebilir. Böyle sivil ve adil bir yapı oluşursa. herkes çekinmeden gider hesap verir.  İşte Çürükkaya’ nın tavrı: Aşağıdaki Linki tıklayınız:

http://tvarsivi.com/player.php?i=2012020116395

Selim Çürükkaya

1954 te Bingöl' de doğdu. Öğretmen okulundan mezun oldu. Siyasi nedenlerle on bir yıl hapis yattı. Gazeteci ve yazar. Yayınlanmış 10 Kitabı var. Siyasi mülteci olarak Almanya'da yaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu