Roman

Yeni Kitap Çıktı

12 Eylül karanlığında Diyarbakır Şafağı kitabının üçüncü baskısı yapıldı.

12 Eylül karanlığında Diyarbakır şafağı adlı belgesel romanımın birinci cildinin Üçüncü baskısı Epubli yayınevi tarafından yapıldı. Bir hafta içinde Kitap hem elekronik hem de kitap olarak Epubli, Amazon, Google, Apple, üzeri satışa çıkacaktır.

Kitabın üçüncü baskısında roman kahramanları kendi gerçek isimleri ile yer alacaklardır. Elekronik olarak kitabı almak isteyenler 7 Euro 49 cent ödeyerek kitabın tümünü bilgisayar, tablet veya telefonlarına indirebilirler.

Ama kağıt kitabı satın alanlar için kitap biraz pahalıdır. Lüks baskı olduğundan ve Epubli yayınevinin özelliklerinden dolayı kitap pahallıdır.

Ama bu kitap okumaya değer. Kitabın içeriğini anlatmadan bir anımı anlatayım ki, teması anlaşılsın. Blefeld’ e yaşayan bir Kürt bundan yaklaşık yirmi yıl önce bu kitap hakkında bana şunları anlatmıştı:

“Ben ağır hastaydım, beni Blefeld de hastahaneye kaldırdılar. Doktorlar ameliyat olmam gerektiğini söylediler. Ameliyattan oldum olası korkuyordum. İtiraz ettim bütün çabalara rağmen ikna olmadım. Hastahanenin bir odasında yatıyordum. Bir akrabam okumam için “12 Eylül karanlığında Diyarbakır Şafağı”nı getirdi. İki gün içinde okudum, bitirdim. Son sayfayı kapattığımda, doktorları çağırdım, “gelin beni ameliyat edin” dedim. “Ne oldu hani korkuyordun?” dediler. “Aha bu kitabı okudum, insanlar o kitapta anlatılan acılara dayandıktan sonra ameliyatınız bana vız gelir” dedim ve bıçağın altına korkmadan yattım.”

Kitabı satın almak için burayı tıkla

Selim Çürükkaya

1954 te Bingöl' de doğdu. Öğretmen okulundan mezun oldu. Siyasi nedenlerle on bir yıl hapis yattı. Gazeteci ve yazar. Yayınlanmış 10 Kitabı var. Siyasi mülteci olarak Almanya'da yaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu