Kitap Yorumları

Sırlar Çözülürken

Türk Genel kurmayı Kürtlere karşı savaş ilan etmeye hazırlanıyor. Sayın Mesut Barzani Kuzey Kürt halkına bir çağrı yapıyor : "KENDİ KARDEŞLERİNİZE KARŞI SAVAŞMAYIN" diyor..

Seyda Uçmaz / Geçenlerde İstanbul da DOZ yayınlarında Selim Çürükkaya’ nın yazdığı “Sırlar çözülürken” adlı bir kitabı yayınlandı. Bu kitabın son bölümlerinde Kerkük referandumunda Kerkük halkı Kürdistan’la birlikte yaşamaya karar veriyor. Türk Genel kurmayı Kürtlere karşı savaş ilan etmeye hazırlanıyor.
Sayın Mesut Barzani Kuzey Kürt halkına bir çağrı yapıyor : “KENDİ KARDEŞLERİNİZE KARŞI SAVAŞMAYIN” diyor..
Bun çağrıyı radyodan dinleyen, Kırıkkale silah fabrikasında çalışan bir Kürt işçi, hemen bir plan kuruyor, TNT kalıplarını buluyor, el telefonlarını TNT kalıplarına bağlıyor, bombaları gerekli yerlere yerleştiriyor ve bir sabah vakti uzaktan komandayla kalıpları patlatıyor. Bir patlama başka patlamaları tetikliyor. Neticede büyük üretim depoları patlayınca Kırıkkale şehir olarak haritadan siliniyor.

Bu olaydan hemen sonra İstanbul ordu evinin mutfak bölümünde çalışan iki Kürt asker o gün ordu evinde misafir olan Türk kuvvet komutanlarının tümünü zehirleyerek öldürüyor, Atanan yeni komanda kademesi ERGENEKON üyeleri olduklarını kamuoyuna açıklıyor.

Bu arada Amerika Suriyeye saldırıyor, Ergenekonun bir Generali Amerikaya sığınarak Ergenekonun 40 Yıl boyunca Türkiyede işlediği bütün suçları ifşa ediyor. “Papa Johanes Paul suikasti ve Olof Palme cinayetlerinin faili Ergenekondur” deyince Birleşmiş milletler sekizyüz Türk subayı hakkında Tutuklama karı veriyor. Bunun için Batum dan İskenderun a çekilen bir hat boyunca Birleşmiş Milletler asker yerleştiriyor.

Yeni Kuvvet komutanları Meclisten Kürtlere karşı seferberlik kararı çıkarmasını istiyor, Meclis bir türlü toplanamayınca, Ergenekon örgütünde görevli emekli bir Albayın talimatıyla Türkiye Büyük meclisini Koruyan bir subay meclisin bodrum katına TNT yerleştirerek kocaman binayı havaya uçuruyor.

Seyda Uçmaz

Selim Çürükkaya

1954 te Bingöl' de doğdu. Öğretmen okulundan mezun oldu. Siyasi nedenlerle on bir yıl hapis yattı. Gazeteci ve yazar. Yayınlanmış 10 Kitabı var. Siyasi mülteci olarak Almanya'da yaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu