Dizi Yazılar

Apo’nun Ayetleri dizi yazı olsun mu?

Selim Çürükkaya / Değerli arkadaşlar,

27 yıl önce kaleme aldığım “Apo’nun Ayetleri” adlı kitabımı sosyal medyada dizi yazı olarak yayınlayayım mı diye bir soru sordum.

Çok sayıda arkadaşım görüşlerini yazdı. Telefon ve WhatsApp’la görüşlerini iletenler oldu. Çoğunluk “yayınlayın” dedi.

Ben bu kitabı kendi kişisel çıkarım için yazmadım, bunu bilenler bilir. Hatta hayatımı yüzde yüz tehlikeye sokarak yazdım ve yayınladım. Kürt dünyasında bir depremin kopacağını, yüzbinlerce Kürdün bu depremin enkazının altında kalacağını 27 yıl önce kestirebiliyordum. Önceden Kürt halkına haber vermek amacıyla bu kitabı yazdım.

27 yıl içinde art arada depremler oldu. Binlerce insan öldü. Şimdi depremler sonrası, yeni depremlere karşı Kürtlerin tedbirlerini alması için “Apo’nun Ayetleri”ni sosyal medyada ve Vengma’da yayınlamak istedim.

Yayınlarsam….

Birincisi, beni takip eden arkadaşlarımdan, ikincisi bütün Kürt örgütlerinden, üçüncüsü Kürt aydınlarından, dördüncüsü, Kürt yurtseverlerinden destek bekliyorum.

27 yıl önce yazdığım her şey gerçektir. Bunu 27 yıl içinde çıkan kanıtlarla ispatlayabilirim.

Kitabın içeriğine katılan herkesten şu yardımı bekliyorum: Siz de elinizi taşın altına koyun, dizi yazı halinde yayınlanacak kitabı kendi sayfanızda paylaşın, arkadaşlarınızın, örgüt elemanlarınızın, çevrenizin yazıları paylaşması için önerilerde bulunun. Dizi yazının altına eleştirilerinizi yazın, soru sorun, ispat isteyin, her şey aydınlansın. Karanlıkta kalan bir şey kalmasın. Aydınlansın ki PKK yöneticilerinin yarattığı kör karanlıktan halkımız artık kurtulsun.

Bir şeyler inşa edilecekse bu ancak sizin gibi duyarlı insanların çabasıyla, mücadelesiyle mümkün olacaktır. Düşünenler, görenler, çare arayanlar, acı çekenler, tartışanlar; sizlere, bizlere iş düşüyor.

Elinizi taşın altına koyarsanız, yarın öbür gün halkın yeni bir yol bulmasında, Kürt halkının girdaptan çıkmasında sizin de rolünüz olacaktır.

Bu kitabın yazı dizisi olarak yayınlanması ve geniş kitlelere ulaşması sizlerin desteğiyle mümkün olacaktır.

Umarım bu konuda da görüşlerinizi yazarsınız. Okumak isteyenler buradan topluca kolaylıklaokuyabilirler:https://docs.yandex.ru/docs/view?url=ya-disk-public%3A%2F%2FL6hUL2pKtHN7VsSElmcWVJg6d%2BasZtKKtqqL5vSbmJY%3D&name=Apo%27nun%20Ayetleri.pdf

Selamlar

Selim Çürükkaya

1954 te Bingöl' de doğdu. Öğretmen okulundan mezun oldu. Siyasi nedenlerle on bir yıl hapis yattı. Gazeteci ve yazar. Yayınlanmış 10 Kitabı var. Siyasi mülteci olarak Almanya'da yaşıyor.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Merhaba ben Amed İsviçre’de yaşıyorum sizin kitabınızı nasıl bulabilirim. Sizin gönderme imkanınız varmı? Teşekkürler
    İyi günler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu